בדרך לגלובוס הזהב. רונית אלקבץ (צילום: AP)
בדרך לגלובוס, אבל לא לאוסקר. רונית אלקבץ | צילום: AP

האוסקר שוב מתרחק מהקולנוע הישראלי: הסרט "גט - המשפט של ויויאן אמסלם" של האחים רונית ושלומי אלקבץ לא נכלל ברשימת המועמדים הסופית לפרס האוסקר לסרט הזר. ברשימה שפורסמה הערב (שישי) מופיעים תשעה סרטים - מארגנטינה, גאורגיה, אסטוניה, מאוריטניה, הולנד, פולין, רוסיה, שבדיה וונצואלה - שיחכו עד ה-22 בפברואר 2015 כדי לשמוע מי מהם זכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם זאת, האחים אלקבץ יוכלו להתנחם בכך שסרטם נכנס לחמישייה הסופית בקטגוריית הסרט הזר הטוב של השנה בטקס פרסי גלובוס הזהב. הסרט יתמודד על הפרס היוקרתי מול ארבעה סרטים נוספים - כולם ממדינות אירופה: "Ida" מפולין, "Tangerines" מאסטוניה, הסרט הרוסי "Leviathan" והסרט השבדי "Force Majeure".

טקס הפרסים, שאת זוכיו בוחרים 93 חברי גילדת העיתונאים הזרים בארצות הברית, ייערך בעוד חודש בדיוק, ב-11 בינואר 2015, וכמדי שנה הוא יתקיים במלון בוורלי שבבוורלי הילס, קליפורניה.

לפני כשש שנים, בינואר 2009, זכה סרט האנימציה התיעודי הישראלי "ואלס עם באשיר" בקטגוריית הסרט הזר של גלובוס הזהב. עשרות שנים קודם לכן, זכו שני סרטים ישראלים נוספים בקטגוריה המדוברת - "סאלח שבתי" ו"השוטר אזולאי" של אפרים קישון. השחקן חיים טופול אף זכה בפרס גלובוס הזהב לשחקן הטוב ביותר על תפקידו ב"סאלח שבתי".