574899 (צילום: חדשות 2)
דרור פויר בתלבושת להופעות | צילום: חדשות 2

האם להקת "נאג' חמאדי" היא הדבר הכי יציב בתקשורת הישראלית? מדובר בחבורת עיתונאים רציניים שבשעות הערב הופכים לרוקרים אמיתיים ומופיעים כבר תקופה ארוכה בפני קהל מעריצים קטן אך נאמן בתל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אם להקת עיתונאים הייתה גימיק היא הייתה שורדת כמה חודשים, אבל אם אנחנו מופיעים כבר תשע שנים - כנראה שאנחנו כאן להישאר", אומר אראל סגל, איש הלהקה ומגיש ערב חדש בטלוויזיה החינוכית. אחרי יום שלם במערכות, כשהם משחררים את העניבה הם מודים שהתקשורת מעט מרימה גבה לנוכח ההופעות שלהם, גם כשמדובר בקולגות, אבל עם הזמן יותר ויותר מהם באים לראות את עמיתיהם גם על הבמה.

כדי להקדים תרופה למשבר גיל ה-40, טל לזר מ'ישראל היום' ביקש להקים להקה, ומהר מאוד הוא מצא שהוא לא לבד. "מאחר ואנחנו לא בני 17 אלא עשינו את הכל כאנשים בשלים ומבוגרים, לא חיפשנו הנהגה, אז הכל הלך יותר בקלות", הוא אומר.

באירועים ביטחוניים הופעות מתבטלות

"בתור ילד הייתי זייפן נוראי, עורבים היו מתאבדים שהיו שומעים אותי", אומר דרור פויר מ'גלובס', חבר אחר בלהקה. בלילה הוא לובש גלימה, מכנסי עור ומשקפי שמש מוגזמים: "זה סוג של תחפושת, בכל זאת אני בן 44", אומר פויר. מול העיתונאי החברתי הזה, אראל סגל שמחזיק בדעות הפוכות ממנו מצליח לשמור על הרמוניה ביניהם רק באולפן ההקלטות, ולעתים גם שם לא.

החבר היחיד בלהקה שהוא מוזיקאי בהכשרתו הוא דרור גלוברמן, מגיש התכנית 'אנשים' בזכיינית קשת בערוץ 2. את הגיטריסט הוא גייס דווקא מהערוץ המתחרה - אור הלר, הכתב הצבאי של חדשות 10. "ביטלתי להם כמה הופעות כשהיו פיגועים או אירועים ביטחוניים", הוא מסביר את אתגרי המקצוע.

בשבוע הבא מגיע מבחן קריטי ללהקה: בפעם הראשונה הם יצאו מת"א, ויופיעו בבאר שבע ובחיפה. לאחר מכן יצא האלבום שלהם לחנויות, ואז נראה אם יש כאן אייטם והתקליט יצליח, או רק ברווז עיתונאי ריק.