אף עין לא נשארה אמש (שבת) יבשה בהופעה של אביב גפן בקיסריה, כשהוריו וחבריו של לוחם צה"ל מתן גוטליב ז"ל, שנהרג בעזה, הוזמנו למופע - שבמהלכו הקדיש גפן את השיר "יומן מסע" לחייל שנפל בקרב ב"צוק איתן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לצד הקרנת תמונתו של גוטליב ז"ל, לוחם מגלן, על מסכי הענק, הציג אביב גפן את ההודעות האחרונות ששלח החייל לאחיו לפני שנהרג. בהתכתבות המרגשת ציטט החייל את השיר האהוב עליו. הוא גם כתב: "שיר מדהים של אביב. כל עזה שרתי את השתי שורות האלה. יהיה לי איזה יומן מסע".

הקשר בין אביב גפן למשפחת גוטליב החל כשהזמר נעתר לבקשה לשיר בהלווייתו של מתן ז"ל - ומאז דרכיהם לא נפרדו. להופעה אמש הזמין גפן יותר מ-80 בני אדם, בהם משפחתו של גוטליב וחבריו ליחידה.

השיחה האחרונה של מתן עם משפחתו (צילום: וואטאפ)
השיחה האחרונה של מתן עם משפחתו | צילום: וואטאפ

"לא נפגשתי עם כזה כאב אף פעם", אמר הזמר בהופעה. "זה היה רגע מאוד קשה לנגן על הפסנתר כשהמשפחה מפורקת. הגעתי אליהם הביתה ומאז הם חלק מהמשפחה שלי, וזה אומר הרבה שיחות ודיבורים ומפגשים".

"אני חושבת שמתן היה מתעלף אם הוא היה יודע מה עשו בשבילו, הוא היה גאה, זה היה כל כך מרגש", סיפרה רוחמה גוטליב, אמו של מתן ז"ל לחדשות 2 Online. "ביציאה האחרונה שלו בשבת שלפני מבצע 'שובו אחים' הוא היה בהופעה של אביב באמפי שוני, וזו הייתה השבת האחרונה שלו בבית".

מתן גוטליב ז"ל (צילום: פיסבוק)
מתן גוטליב ז"ל | צילום: פיסבוק

במהלך השיר המרגש רוחמה קיוותה בלבה שבנה רואה גם הוא את ההופעה. "חשבתי מה הוא חושב עכשיו", אמרה. "מתן הטריף את כולם עם ההערצה שלו לאביב גפן, ואתמול אביב הזמין אותנו, ולא בפעם הראשונה. בכל הופעה הוא מזכיר את מתן וזה פשוט מרגש - אני אסירת תודה, הוא פשוט מושא להערצה".

סמ"ר מתן גוטליב ז"ל לחם בצוות עפרון של יחידת מגלן ונהרג במבצע "צוק איתן" כשבית ממולכד בעזה קרס על כל הצוות שלו בשעה שניסו לחשוף פירי מנהרות. ב-31 ביולי אלפים ליוו אותו למנוחות. בחודש שעבר חברו הטוב של מתן, אלון נקש, כתב לו שיר בשם "מתנה שקופה". במילות השיר הוא מספר על ילד שקוף עם עיניים כחולות, שאהב ג'יפים וטיולים והותיר אחריו דף שחור וכאב.