בשנתיים האחרונות שלו בכלא חנן גולדבלט כתב מחזמר שמגולל את סיפורם של חמישה אסירים בבית הסוהר. ההצגה תעלה בפסטיבל מחזות זמר שיתקיים בעיר בת ים בהמשך החודש. פירוש המילה "חבסה", שמה של ההצגה, בסלנג של האסירים הוא הפז"ם שלהם בכלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני לא יכול להחזיר את מה שעשיתי או מה שאמרתי", אמר גולדבלט בריאיון ראשון לחדשות 2. "על מה שנעשה צריך להעניש אותי. נענשתי. נענשתי קשה. כתבתי את ההצגה על מה שעברתי. כדאי שיבואו לראות את זה, שיראו עד כמה העונש קשה, עד כמה העונש אכזרי, עד כמה קיבלתי את מה שמגיע לי כבר".

"כדאי שיבואו להצגה". בחדר החזרות (צילום: חדשות 2)
"כדאי שיבואו להצגה". בחדר החזרות | צילום: חדשות 2

למה החליט המנהל האמנותי של הפסטיבל אורי פסטר להעלות מחזמר של אנס מורשע? "חנן גולדבלט כותב מחזה בכלא, יוצא מהכלא, מעביר את המחזה לקאמרי, להבימה, למפיק מסחרי, מי מסתכל עליו? מי נותן לו את הצ'אנס?", השיב פסטר בתהייה. "אנחנו, כמו בכל מדינה תרבותית, חשבנו שנכון שהמחזמר הזה שהתגלה כאותנטי ביותר מכל המחזות שקיבלנו, אפילו שהוא נכתב על ידי אסיר מורשע, אבל שריצה את עונשו, מי אנחנו שנעצור אותו?".

בגיל 73 גולדבלט, כבר שנתיים אסיר משוחרר, עובד כנהג בחברת ליסינג ומרוויח משכורת מינימום. הוא גר בדירת חדר, שני ילדיו גרים בבוסטון כבר 15 שנה. "החברה צריכה להחליט איך היא מתייחסת לאדם שעשה פשע וריצה את עונשו", הוא אומר. "או שבית סוהר זה דבר שמספק את החברה, או שלצאת מבית סוהר זה לא מספיק, אז צריך להכניס אותו בחזרה או לתלות".