האם השף מושיק רוט, שזכה בעיטור שני כוכבי מישלן, בדרך החוצה ממסעדת טוטו בתל אביב אחרי פחות מחמישה חודשים? השף שחזר ארצה לפני כחצי שנה לאחר שנים של עשייה באמסטרדם מכחיש את הדיווחים, אך חילופי דברים בין שפים ישראלים בעניינו ברשת, מעלים את ההשערות הללו לנושא החם של עולם הקולינריה הישראלית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רוט השתתף בשנה האחרונה בתוכנית הריאליטי "משחקי השף" שהכירה אותו לקהל הישראלי, מה שהוביל לחיבור בין השף המפורסם לאחת המסעדות היקרות ביותר בישראל. ומי שציפה לקבלת פנים אוהדת אחרי השיבה ארצה זכה למבול של ביקורות.

על פי הדיוווח ב"כלכליסט", בימים האחרונים נפוצו שמועות על כך שרוט בדרך החוצה. הסיבה, ביצועים מאכזבים, קהל שהצביע ברגלים, ותחושה כללית שמבין המסעדות יקרות בארץ, טוטו נותנת את התמורה הגרועה ביותר לכסף. אולם בשיחה עם חדשות 2 מכחיש רוט את הדיווחים ואומר "הכול מפוברק, אני לא יודע מאיפה זה מגיע. אני נשאר בטוטו"

"גבר אתה חי בסרט"

ואולם חיטוט ברשתות החברתיות מעלה אפשרות שהסיבה לעיסוק הרב בצלחת שמכין רוט מגיעה בכלל ביחסים בין השפים, שבעידן תכניות הריאליטי הפכו לסלבס. הסיבוב האחרון של קרב הסכינים, זה שעורר את הדיון סביב רוט התחיל בגלל הודעה שפרסם שף מוכר אחד, יונתן רושפלד בגלוי באינסגרם. לפני פחות מחודש העלה רושפלד תמונה של מנת חציל של רוט תחת הכיתוב "מישהו צריך להגיד את האמת! גבר אתה חי בסרט, תוצרת חוץ, אבל סרט! ....החציל הזה כוכב גדול בבתי קפה היום, כוכב לא של מישלן, של בתי קפה".

ואם הקרב לא היה חם מספיק לתמונה לעזרתו של רוט נחלץ שף אחר, מאיר אדוני שכתב "רושפלד... שנים כל טבח בעיר בז למי שאתה מייצג... כמה עצוב שבסופו של יום אתה בסך הכול טבח ותו לא! אפס וירטואוזיות, אפס נשמה, אפס רגש, אפס!".

בעניין זה, טוענת העיתונאית הקולינריה אפרת אנזל, טוענת שיש להתייחס באופן ממוקד לעניין המקצועי ליחסים האישיים שבין אושיות המטבח. "צריך להפריד בין הקהל שמה שמעניין אותו שיהיה אוכל טוב מאשר סכסוך של שף זה או אחר לבין הקהל שמכיר את השפים האלה מהפריים טיים של ערוץ 2" הסבירה. "במובן הזה, אפשר שהדבר מגדיל את נפח העבודה".