לרגל יום הולדתו ה-80 של יהורם גאון, כתבנו יונתן ריגר חזר איתו אל הרגעים הגדולים בחייו. "אף פעם לא ראיתי דברים שעשיתי", סיפר גאון והוסיף: "זה מין חולי כזה שאתה מאוד מאוד לא שלם, אבל אף פעם לא שלם. אבל יש בזה גם ברכה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על שלישיית גשר הירקון, עם בני אמדורסקי ואריק איינשטיין, הוא סיפר כי היה: "שילוב קולי, ייחודי ופלאי ממש". גאון הוסיף כי היה בלהקה שנה, אך בהמלצת גילה אלמגור עזב לקאמרי. על להקת הנח"ל סיפר כי הייתה לו ולאיינשטיין בהלה גדולה לפני הופעות.

גאון סיפר שבמהלך הצילומים לשיר הידוע בסרט "קזבלן" אף אחד מהניצבים לא הסתכל עליו ולא ידע מי הוא: "אני צובט את עצמי ואומר: 'לא, אני לא חי, זה פשוט לא יכול להיות שזה אמיתי'". לאחר מכן גילה כי מדובר בתלמידים משני בתי ספר ערביים שלדבריו "לא שמעו על גשר הירקון או על להקת הנח"ל" ולא הכירו אותו. על אותו רגע הוסיף כי לא נהנה מכך: "זה דבר נורא ואיום".

כשצפה במהלך הריאיון בסצנה מתוך הסרט "מבצע אנטבה", במהלכה יוני נתניהו נהרג, הוא התרגש ואמר כי מדובר בקטע קשה: "אף פעם לא ראיתי את זה ככה פרונטאלי בצורה הזאת". גאון הוסיף כי בין היתר הסיבה להתרגשות היא העובדה שיש בסצנה אנשים רבים שאינם עוד בין החיים.

על המוות הוא אמר כי הוא זוכר את עצמו כילד קטן בירושלים שיורד לחורשה ליד ביתו ופחד מהרגע שהוריו לא יהיו איתו עוד. "זה העסיק אותי אז, הפחיד אותי והרטיט את ליבי אז - יותר מאשר היום".