המחאות יימשכו? נטע ברזילי באירוויזיון (צילום: רויטרס, חדשות)
קשיים נוספים בקיום האירוויזיון בארץ | צילום: רויטרס, חדשות

הממשלה טרם העבירה תקציב לטובת קיום האירוויזיון: בתאגיד השידור הציבורי "כאן" שוקדים כבר תקופה על ההכנות הנדרשות לקראת הפקת האירוויזיון בישראל, אולם לעת עתה מערימים ראש הממשלה ומשרד האוצר קשיים ולא מזרימים את הכסף הדרוש לטובת הפרוייקט, כך פורסם היום (שלישי) ב"ידיעות אחרונות".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

התאגיד, האמון על ארגון האירוע הבינלאומי שאמור להתקיים בשנה הבאה בארץ, טרם החל בהכנות לקראת תחרות המוזיקה. זאת, מאחר שלא הועבר לו תקציב למימונו. עלותו של האירוויזיון מוערכת בכ-35 מיליון יורו, וב"כאן" היו אמורים להעביר 12 מיליון יורו לאיגוד השידור האירופי כערבות. בינתיים, כאמור, למרות הקמתה של ועדת היגוי לטיפול בהפקה, הממשלה לא הקצתה לתאגיד את הכספים הדרושים.

לפי הפרסומים ב"ידיעות", במכתב שהעביר מנכ"ל התאגיד אלדד קובלנץ לשר האוצר משה כחלון הבהיר הראשון כי קיימת סכנה ממשית לקיום התחרות בארץ. "אני מבקש לחדד ולהבהיר כי ללא תמיכה ומימון מלא של כלל עלויות הפקת תחרות האירוויזיון במועדים הנתונים, לצערי תחרות האירוויזיון לא תוכל להתקיים בישראל", כתב קובלנץ, "אבן הדרך הראשונה והדחופה ביותר הדורשת טיפול הינה העמדת ערבות בנקאית עד 1 באוגוסט, לפי דרישת איגוד השידור האירופי. מדובר בהפקה מורכבת מאין כמותה, אשר נדרש זמן רב להיערך לה. אני תקווה כי כל הגורמים הרלוונטיים יתגייסו לכך".

אלדד קובלנץ, ארכיון (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות)
"הפקה מורכבת הדורשת זמן רב", קובלנץ | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות


אלא שגורם באוצר הסיט את הזרקור לעבר משרד ראש הממשלה, שלטענתו מסרב להעביר את התקציב הנדרש בשלב זה. גם ראש הממשלה נתניהו התבטא בנושא ואמר כי תקציבו השנתי של התאגיד הוא 700 מיליון שקל בשנה, ועם זה עליהם להסתדר - גם לטובת הפקת התחרות.

ממשרד ראש הממשלה נמסר כי ההחלטה שלא להעביר את הכספים לתאגיד השידור "כאן" התקבלה בדעה אחת עם האוצר, וכי אם חל שינוי כלשהו בעמדת האוצר - האחראי על תקצוב אירועים מן הסוג הזה, עליו להעלות ולהציף את הדברים.