לנה דל ריי (צילום: רויטרס, חדשות)
לנה דל ריי תגיע לישראל (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

הזמרת לנה דל ריי שתגיע להופיע בישראל בספטמבר הקרוב כתבה הלילה (ראשון) מכתב למעריצים שדרשו ממנה להחרים את ישראל בשל הסכסוך עם הפלסטינים. "להופיע בתל אביב זו לא הצהרה פוליטית או התחייבות לפוליטיקה שם", כתבה במכתב שפרסמה בעמוד הטוויטר שלה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

למרות שפסטיבל מטאור שבו תופיע זמרת הפופ האמריקנית נערך בקיבוץ להבות הבשן שבעמק החולה, כתבה הזמרת שהבינה שרבים מאוכזבים מכך שהיא מופיעה בפסטיבל בתל אביב. "אני מבינה את הדאגה שלכם", כתבה במכתב. "מה שאני יכולה להגיד לכם זה שאני מאמינה שמוסיקה היא אוניברסלית וצריך לעשות בה שימוש כדי לחבר בינינו".

"הסכמנו להגיע כדי להופיע בשביל הילדים שם", הסבירה את ההחלטה. "התוכנית שלי הייתה לעשות את זה עם אנרגיה של אהבה ומסר של שלום. אם אתם לא מסכימים איתי אני מבינה את זה. אני רואה את שני הצדדים. אבל אני והלהקה שלי הופענו בכל העולם במשך חודשים כבר קרוב לעשר שנים. ואנחנו הולכים להגיע למקום שלהקות גדולות רבות יופיעו בו השנה".

הזמרת הסבירה שעצם קיום ההופעה לא מהווה הסכמה עם ההחלטות הפוליטיות במדינה: "אנחנו לא תמיד מסכימים עם הפוליטיקה של המקומות שאליהם אנחנו מגיעים - גם במדינה שלנו. ולפעמים אנחנו גם לא מרגישים בטוחים, אבל אנחנו מוזיקאים ואנחנו מקדישים את החיים שלנו כדי להיות בדרכים".

אחרי קיץ שחון של הופעות דל ריי, כוכבת הפופ האמריקנית בת ה-33 תופיע לראשונה בישראל ב-7 ספטמבר - כך פורסם לראשונה במהדורה המרכזית. לפני ארבע שנים ביטלה את הופעתה המתוכננת בגלל מבצע "צוק איתן".

בניגוד להופעות בסדר גודל דומה שבדרך כלל מתקיימות בפארק הירקון, המקום שנקבע הפעם הוא דווקא בצפון - "פארק פקאן" בקיבוץ להבות הבשן שבעמק החולה. 50 אומני אינדי יגיעו מחו"ל, ושורת זמרים מהמובילים בישראל יופיעו גם כן, בשלושה ימי הפסטיבל. בין האמנים שיופיעו יהיו גם ברי סחרוף, הדג נחש והבלקן ביטבוקס. בפסטיבל צפויים להשתתף 15,000 בני אדם.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/