השחקנית רננה רז, שהפכה בשנים האחרונות לפנים של הקמפיין "ישראל מתייבשת", מצאה את עצמה השבוע תחת מתקפה ברשתות החברתיות בגלל ציוץ אחד שהעלתה בטוויטר שבו יצאה נגד חוק הלאום. בריאיון למהדורה המרכזית הערב (שני), היא סיפרה על התגובות הקשות שקיבלה והבהירה שהיא לא מתחרטת: "אני לא מתביישת במדינה - אני מתביישת בנבחרי הציבור", הוסיפה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"נבחרי הציבור מביישים", אמרה. "אני חושבת שקלעתי לדעתם של מיליוני ישראלים שמרגישים בדיוק כמוני, אבל מפחדים". בריאיון היא סיפרה שכתבה את הציוץ המדובר בעקבות תמונת הסלפי שצילם ח"כ אורן חזן עם חברי כנסת נוספים מהליכוד זמן קצר לאחר שחוק הלאום עבר בכנסת.

"חשתי עלבון, כאב ותסכול רב וכשראיתי את התמונה זה יצא", אמרה. "התמונה מספרת הכל. את האטימות, את הזחיחות ואת ההתעמרות בעיקר בכל מי שאינו מיישר קו ובכול מי שחלש, יש בזה משהו מקומם והציוץ יצא מההתקוממות".

רננה רז תיארה את חוסר הסובלנות שנתקלה בו לאחר הציוץ ויצאה גם נגד מה שתיארה כ"מציאות אבסורדית ומעוותת": "מפחיד לדבר היום, אבל חשוב להשמיע את הקולות הללו. אני חושבת שזה חשוב למציאות שאנו וחיים בה, שהיא אבסורדית ומעוותת".

רז גם ביטלה את הקריאות לפטר אותה מהקמפיין של רשות המים, והביעה תקווה שראשי הקמפיין יפרידו בין היותה שחקנית לאזרחית, עם זאת היא הבהירה: "אני מאמינה בקמפיין הזה אבל אם מישהו יחליט לפטר אותי זה יהיה לי עצוב,  אבל אין לי שליטה על זה".

הציוץ, הסלפי והסערה (צילום: מתוך חשבון הטוויטר של רננה רז, חדשות)
הציוץ, הסלפי והסערה | צילום: מתוך חשבון הטוויטר של רננה רז, חדשות

בציוץ המדובר שהוביל למתקפה על רז, היא כתבה "ישראל מתביישת", על משקל הסלוגן המוכר של הקמפיין בכיכובה - והתגובות הקשות לא איחרו להגיע. ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) תקף אותה באופן אישי וכתב בציוץ נגדי: "חבל שרננה מוציאה את התסכול על הקריירה המקרטעת שלה נגד נבחרי הציבור".

גם יונתן אוריך, יועץ התקשורת של ראש הממשלה נתניהו, עלה למתקפה בטוויטר: "רננה יודעת לקחת היטב כסף מהמדינה שהיא כל כך מתביישת בה". ברשות המים זעמו על השחקנית ושקלו להפסיק להעסיק אותה כפרזנטורית של הקמפיין, אך גם כעת - שבוע לאחר הציוץ - טרם התקבלה החלטה.