המחאות יימשכו? נטע ברזילי באירוויזיון
האם האירוויזיון בישראל בסכנה? | צילום: רויטרס, חדשות

מועצת תאגיד השידור הישראלי העבירה היום (ראשון) מכתב בהול לראש הממשלה בנימין נתניהו בו היא מזהירה מפני ביטול האירוויזיון בישראל. הסיבה, כפי שמובאת במכתב, היא שהמדינה לא הבהירה כמה היא מתכוונת להשקיע בהוצאות התחרות. הנושא חייב להסגר בעוד כיומיים משום שזהו התאריך האחרון להעברת 12 מיליון אירו כערבות שבמידה ולא יועברו התחרות בישראל תבוטל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לדברי יו"ר המועצה החתום על המכתב, גיל עומר, מנכ"ל משרד האוצר הבהיר להם כי רק במידה והאירוויזיון יבוטל מסיבות של "כוח עליון בלבד", והאוצר יימצא כי זה עלול להעמיד את התאגיד בפני קשיים כלכליים שלא ניתן להם מענה במסגרת התקציב הקיים - אז תיבחן האפשרות של הבאת הנושא בפני הממשלה.

"משמעות הודעה זו, הינה העמדת התאגיד במצב בלתי אפשרי", טען עומר. "במידה והמדינה לא תסכים לממן את התחרות או שתחליט על מימון חלקי בלבד, שלא יאפשר את המשך ההפקה, נהיה חשופים לחילוט הערבות. יתרה מזו החלטת הממשלה או מי מטעמה שתעמוד בניגוד לכללי ההפקה ושעלולה לגרום לאיגוד האירופי לבטלה תהיה בעיה בלעדית של התאגיד". לדבריו, במידה והתחרות תבוטל עקב סיבות ביטחוניות או פוליטיות התאגיד ייאלץ להתמודד לבדו עם אובדן של 50 מיליון שקלים.

עומר הוסיף כי "אין באפשרותנו לאשר העמדת ערבות מבלי שהמדינה תודיע מה התקציב שהיא מוכנה להעמיד לטובת ההפקה". במידה והסוגיה לא תיפתר, מתריע עומר, "נאלץ לוותר על הזכות לארח את התחרות בישראל".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/