הג'ודוקא אורי ששון, ארכיון
ארתור דולגופיאט | צילום: AP, חדשות

המתעמל הישראלי ארטיום דולגופיאט זכה היום (ראשון) במדליית כסף באליפות אירופה בהתעמלות שהתקיימה בגלזגו. דולגופיאט, סגן אלוף העולם במקצוע זה, עלה אחרון מבין 8 מתמודדים וקיבל תוצאה של 14.466 נקודות - שהעלתה אותו למקום השני בתחרות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

דולגופיאט ביצע את תרגיל הקרקע ברמה גבוהה, ונראה מאוכזב בסופו בעקבות סטייה קטנה מהמזרן ונחיתה לא מושלמת שהביאה לירידה בציון. בפתח התחרות נחשב דולגופיאט למועמד בכיר למדליה ועלה מהמקום הראשון בתחרות המוקדמות.

בשיחה עם החדשות אמר דולגופיאט: "זה מאוד מרגש לעמוד על הפודיום כשעולה הדגל שלך דגל ישראל. זה תמיד יהיה מרגש ותמיד יהיה כיף". דולגופיאט הבהיר שכן התאכזב מהעובדה שלא זכה במקום הראשון: "לא עשיתי את הכי טוב שלי, אבל גם כסף זה הישג טוב בשבילי".

״היה לי מאוד קשה כי הייתי פצוע. התחלתי לעבוד על תרגיל הקרקע רק לפני שבועיים. חודש וחצי קודם לכן לא קפצתי בכלל והיה לי מאוד קשה לחזור, וגם מבחינה מנטאלית להיכנס לתחרות. אבל עשינו את זה", אמר לאחר הזכייה.

מתעמל ישראלי נוסף, אלכס שטילוב, התמודד גם הוא בתרגיל הקרקע וסיים במקום החמישי, לאחר שקיבל ציון של 14.233. שטילוב, אלוף אירופה לשעבר, זכה ב-7 מדליות באליפויות אירופה לאורך הקריירה הארוכה שלו.

במדליית הזהב בתרגיל הקרקע זכה המתעמל הבריטי דומיניק קנינגהאם, שהוציא רק שתי עשיריות יותר מהישראלי. במקום השלישי ומדליית הארד זכה ארתור דלאלויאן.

בשעה 18:30 צפוי להתחרות ישראלי נוסף באליפות אירופה בהתעמלות, אנדריי מדבדב. המתעמל עלה לגמר בשולחן הקפיצות - וגם הוא נחשב כמועמד למדליה.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אמנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/