ביטלה את הופעתה בישראל, דל ריי (צילום: חדשות)
"אגיע לישראל", דל ריי בהופעה | צילום: חדשות

מכבש הלחצים על לנה דל ריי נמשך - והפעם מכיוונו של רוג'ר ווטרס: חבר להקת "פינק פלויד" הידוע בתמיכתו הגדולה בתנועת החרם על ישראל BDS פרסם היום (רביעי) סטטוס בפייסבוק שבו קרא לזמרת שלא להופיע בישראל. "זו מדינת אפרטהייד שמונעת מהפלסטינים זכויות אדם בסיסיות", כתב ווטרס.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הופעתה המתוכננת של דל ריי לא מפסיקה לעורר התנגדויות מצד גורמים שונים ברחבי העולם. בתגובה לדברים של ווטרס פרסמה הכוכבת מכתב בחשבון האינסטגרם שלה ובו התעקשה כי ההופעה בישראל לא תבוטל. עוד הוסיפה כי בכוונתה לבקר גם בשטחי יהודה ושומרון וכי היא מצפה לפגוש במסגרת הביקור ילדים ישראלים ופלסטינים. לסיכום כתבה: "קראתי את הצהרתך, רוג'ר ווטרס - זו הפעולה שאני נוקטת".

לפני יומיים כתבה דל ריי מכתב למעריצים שדרשו ממנה גם הם להחרים את ההופעה בחודש ספטמבר בישראל בשל הסכסוך עם הפלסטינים. הזמרת הגיבה בעמוד הטוויטר שלה כי "להופיע בתל אביב זו לא הצהרה פוליטית או התחייבות לפוליטיקה שם".

ממשיך ללחוץ, רוג'ר ווטרס (צילום: רויטרס, חדשות)
ממשיך ללחוץ, רוג'ר ווטרס | צילום: רויטרס, חדשות


"אני מבינה את הדאגה שלכם", כתבה במכתב. "מה שאני יכולה להגיד לכם זה שאני מאמינה שמוסיקה היא אוניברסלית וצריך לעשות בה שימוש כדי לחבר בינינו".

"הסכמנו להגיע כדי להופיע בשביל הילדים שם", הסבירה את ההחלטה. "התוכנית שלי הייתה לעשות את זה עם אנרגיה של אהבה ומסר של שלום. אם אתם לא מסכימים איתי אני מבינה את זה. אני רואה את שני הצדדים. אבל אני והלהקה שלי הופענו בכל העולם במשך חודשים כבר קרוב לעשר שנים. ואנחנו הולכים להגיע למקום שלהקות גדולות רבות יופיעו בו השנה".

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/