כשנמצאים לצד נטע ברזילי במקום כמו קייב שבאוקראינה, מבינים מיד עד כמה בינלאומית ההצלחה שלה. היא זמרת שמצליחה בקלות למשוך את תשומת הלב ולרגש עוברי אורח. כעת כשהיא מצטלמת לקמפיין הראשון שלה לפרטנר, היא ישבה ונתנה את נקודת המבט שלה על כל הסערות סביבה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ברמה המקומית, נטע ברזילי השיבה לנו את הכבוד האבוד אחרי 20 שנות בצורת באירוויזיון, ובכלל במדינה רוויית בעיות כמו שלנו ניצחון בתחרות הזו הוא דבר שמחזיר טיפה צבע ללחיים. אבל גם ברמה הבינלאומית היא הביאה איתה לעולם מסרים שעוררו הזדהות כמעט בכל מקום והפכו את הניצחון שלה להרבה יותר ממוזיקלי.

בעניין סוגיית השיר הגנוב וההשוואה ל-Seven Nation Army היא כלל לא מבינה על מה המהומה: "לקרוא לזה שיר גנוב זה מצחיק אותי. כשטוי הגיע אליי לא יכולתי להתעלם מכמה שהוא היה טרי וחדשני - זה לא היה נשמע כמו שום דבר אחר".

כשברזילי אמרה בתמימות בזמן הזכייה "בשנה הבאה בירושלים" היא לא חזתה את תגובת שרת התרבות מירי רגב שרכבה על העניין. "ירושלים-תל אביב זה 30 דקות. כל האירועים מסביב יכולים להתקיים בכל הארץ. אם זה יהיה בירושלים זה יהיה מדהים, ואם בתל אביב זה מדהים ואם חיפה זה מדהים - מה שחשוב זה שהאירוויזיון בישראל", טענה הזמרת. "אנחנו סתם עושים רעש".

דורון מדלי (צילום: החדשות)
דורון מדלי והסיטואציה | צילום: החדשות

בזמן שהיא מופיעה ומקליטה בעולם, בבית לא מפסיקים לדבר עליה, בכל פעם בהקשר אחר. אחד הרגעים הגדולים היה כמובן הרגע שדורון מדלי, אחד מיוצרי השיר "טוי" טען כי היא "רק נקלעה לסיטואציה". נטע מסבירה: "לדורון נעשה עוול גדול, זה ממש חוסר צדק".

"דורון הוא אחד מהאנשים הכי מיוחדים והכי מדהימים שפגשתי בחיים שלי", יוצאת ברזילי להגנתו, "הוא חלם על האירוויזיון במשך 10 שנים. כהוא אמר שאני נקלעתי לסיטואציה - אני נקלעתי לסיטואציה", היא מודה. "הוא כתב את השיר הזה והוא אמר לי את מוזמת להצטרף לזכייה שלנו באירוויזיון".

ברזילי באמת מחוברת לאנשים שיצאו איתה למסע הזה מהרגע הראשון. כל הצוות המקצועי שהיה צמוד אליה בתחרות בליסבון מלווה אותה עד היום, ואפילו את קמפיין הפרסום הראשון שלה בקריירה, שצילמה השבוע בקייב לפרטנר טי.וי ונטפליקס, היא עושה עם הבמאית קרן חכמה שכבר ביימה לה את הקליפ המוצלח של "טוי".