רדיוהד
"לא מתלהב מנתניהו", יורק | צילום: חדשות 2

סולן להקת "רדיוהד" טום יורק הגיב בחשבון הטוויטר שלו ללחץ פעילי ה-BDS לבטל את הופעותיו בישראל בשבוע הבא, וכתב לבמאי הבריטי ותומך החרם קן לואץ' שהופעה בישראל לא מסמלת תמיכה במדיניות הממשלה. יורק הוסיף כי הוא לא תומך בנתניהו יותר מבנשיא ארה"ב דונלד טראמפ, אך אם הוא עדיין מופיע בארה"ב - הלהקה תופיע גם בישראל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"לנגן במדינה זה לא אותו דבר כמו לתמוך במדיניות הממשלה שלה", טען יורק. "אנחנו מופיעים בישראל כבר יותר מ-20 שנה, בזמן ממשלות ליברליות וגם כאלה פחות". יורק כתב את הדברים בתגובה לדברי הבמאי הבריטי המוערך קן לואץ', שיחד עם רוג'ר ווטרס, קרא ללהקת "רדיוהד" לבטל את הופעותיה בישראל.

"מוזיקה יוצרת גשרים", תגובת יורק | צילום: מהטוויטר

יורק הוסיף כי אין הוא תומך בנתניהו יותר מבדונלד טראמפ, ואם הוא עדיין מופיע בארה"ב, הלהקה תופיע גם בישראל. "מוזיקה, אמנות ואקדמיה יוצרות גשרים ולא גבולות. מדובר באמצעי שיתוף של הומניות, דיאלוג וחופש ביטוי", הבהיר סולן הלהקה.

במהלך הופעה של הלהקה בסוף השבוע האחרון בסקוטלנד, מספר פעילים פרו פלסטינים הניפו דגלי פלסטין. יורק, שהתנגד בעבר ליוזמות החרם על ישראל, לא נשאר אדיש לדברים. המפגינים קראו ללהקה להחרים את הופעתה הקרובה בישראל - ובתגובה סינן יורק כמה קללות לעברם והמשיך בהופעה. "אנשים מחורבנים", קרא לעברם ואף שלף אצבע משולשת.