שחקן הפועל ירושלים בכדורסל וכוכב ה-NBA לשעבר אמארה סטודמאייר הודיע היום (שישי) על פרישה מכדורסל. סטודמאייר הגיע לישראל לאחר שגילה את יהדותו ושיחק בהפועל ירושלים, עימה זכה, לראשונה בתולדותיה באליפות המדינה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"כשעזבתי את ה-NBA והצטרפתי להפועל ירושלים, הכוונות שלי היו לעזור לקבוצה הזו, מהעיר הקדושה הזו לזכות באליפות הראשונה שלי, והשנייה בתולדות הקבוצה", כתב סטודמאייר בעמוד ה"אינטסגרם" שלו. "אני גאה מאוד שלא רק שעמדנו ביעד אלא הצגנו ככל הנראה את העונה הטובה ביותר בהיסטוריה של הקבוצה".

כוכב הכדורסל המשיך וסיפר כיצד התקבל באהבה בעיר הבירה ואת אהבתו אליה. "זו הייתה חוויה נפלאה עבורי ועבור משפחתי", סיפר. "אהבנו את העיר, את האנשים, את המקומות הקדושים וכמובן מאוהדי הפועל. אני מאחל לקבוצה, ולאוהדים עונה חדשה מוצלחת".

סטודמאייר היה מגדולי השחקנים ששיחקו בליגה הישראלית בכדורסל. בעברו שנים מוצלחות רבות ב-NBA בעיקר בפיניקס "סאנס" ולאחר מכן בניו יורק "ניקס". במשך השנים בליגה הטובה בעולם רשם 6 הופעות במשחק "האולסטאר" וזכייה בתואר ״רוקי העונה״ ב-2003.

במהלך השנים הוא סיפר לא פעם שגילה את יהדותו. בשנים האחרונות גברה ההתעניינות שלו ביהדות והוא החל לנהל עם משפחתו אורח חיים יהודי. האהבה לישראל ולירושלים בפרט גרמה לו לרכוש מניות בקבוצת הפועל ירושלים ולחבור לבעלים אורי אלון. בקיץ שעבר, לאחר מספר שנים של התמודדות עם פציעות והידרדרות מקצועית בNBA הוא החליט לסיים את דרכו בליגה הטובה בעולם וחתם על חוזה סנסציוני בירושלים.

הקהל האדום קיבל את סטודמאייר בחום, והוא הפך למוקד ההתעניינות של התקשורת ולאהבת הקהל בהיכל הפיס ארנה בירושלים. מקצועית, סטודמאייר היה שותף לעונה מצוינת של הפועל ירושלים שזכתה באליפות והגיעה לחצי גמר טורניר היורוקאפ. אלא שמבחינה אישית רבים , כולל סטודמאייר עצמו, התאכזבו מהתפוקה של הסנטר המתנשא לגובה של שני מטרים ו-8 סנטימטרים שלא פעם מצא עצמו מבלה דקות ארוכות על הספסל ולא שימש ככינור ראשון בהתקפה תחת המאמן האיטלקי סימונה פיאניג׳אני.

בסיום הודעת הפרישה שלו, כתב סטודמאייר שרצה להמשיך ולשחק עונה נוספת בירושלים אך ״הקבוצה, המאמן (החדש, היווני פוציס קציקאריס - ב.מ) ואני לא מצאנו תפקיד שחשבתי שיאפשר לי לתרום באופן משמעותי בצורה שבה התרגלתי״.