רגב. תסתפק בסרטון
רגב. תסתפק בסרטון | צילום: חדשות 2

טקס הפתיחה של פסטיבל הקולנוע בירושלים, פסטיבל שיימשך עשרה ימים, ייערך מחר (חמישי) - וקורה בו השנה דבר מאוד מעניין: לרוב שרת התרבות נואמת באירועים מסוג זה, כפי שעשתה באותו פסטיבל בשנה שעברה ולפני שנתיים, אלא שהשנה הוחלט שאף פוליטיקאי לא ינאם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במקום, הוחלט על הקרנת סרטון מוקלט, שבו נשיא המדינה ראובן ריבלין, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת ושרת התרבות רגב מברכים ובוחרים את הרגעים הקולנועיים שעיצבו את חייהם. רגב בחרה את הסרט "מבצע אנטבה", שבו הגיבור הוא יוני נתניהו ז"ל, אחיו של ראש הממשלה. נראה כי הקרנת הסרטון היא הדרך האלגנטית שבחרו בפסטיבל קולנוע בירושלים השנה למנוע את נאומה של מירי רגב, מתוך החשש ששוב הוא יהפוך להתנגחות בינה לבין האמנים.

מפסטיבל ישראל נמסר בתגובה כי "הקרנת הסרטון המצולם נובעת מהרצון להתחדש והיא מקובלת גם בפסטיבלים בעולם ובו מצולמים נציגי הגופים התומכים המשתפים את באי הפסטיבל בחוויותיהם".

שרת התרבות מסרה בתגובה: "שרת התרבות והספורט מירי רגב שמחה היתה להופיע ולשאת דברים בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי בירושלים כפי שעשתה מאז כניסתה לתפקיד. השנה החליטה הנהלת הפסטיבל כי הברכות והנאומים יצולמו מראש וישודרו במהלך האירוע. השרה רגב לקחה חלק בברכה המצולמת, היא מכבדת את החלטת הפסטיבל ואת מעמד הפתיחה של פסטיבל חשוב זה.

"אם הדברים שפורסמו אכן נכונים, הרי שמדובר בדבר חמור. מצב בו שרת התרבות מירי רגב וראש עיריית ירושלים ניר ברקת מודרים ואינם יכולים להשמיע את דעתם מעל במה אירוע הנתמך על ידי המשרד והעירייה, הוא דבר שאינו מקובל במדינה דמוקרטית. אנו מקווים שהפרסום אינו נכון".