עונת התפוזים מתחילה מחדש: 40 שנה אחרי שהופיעו בפעם האחרונה, חברי להקת "תמוז" הודיעו היום (רביעי) שהם מתאחדים להופעה אחת, בה הם צפויים לבצע את כל שירי האלבום האלמותי שלה, "סוף עונת התפוזים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

חמשת חברי הלהקה, שלום חנוך, אריאל זילבר, מאיר ישראל, יהודה עדר ואיתן גדרון, התכנסו היום במועדון הזאפה בהרצליה, שם ביצעו מספר שירים, ולאחר מכן הודיעו על הופעת האיחוד שצפויה להתקיים ב-15 בספטמבר בלייב פארק בראשון לציון. מחירי הכרטיסים ינועו בין 170 ל-500 שקלים.

"אנחנו נרגשים מאוד להופיע שוב", אמרו חברי הלהקה. "הכוונה היא להופיע פעם אחת, אבל אם תהיה דרישה לעוד כמה פעמים, יש לי תחושה שניכנע לדרישה הזו", אמר שלום חנוך. חברי הלהקה נשאלו האם בכוונתם גם לעבוד על שירים חדשים פרי עטם, והשיבו כי הם שוקלים את הנושא הזה.

שלום חנוך ואריאל זילבר
שלום חנוך ואריאל זילבר | צילום:לשאלה בדבר השינויים שחלו בהם לאורך השנים, בין היתר בדעות הפוליטיות שלהם, השיב אריאל זילבר: "אדבר איתך על הכל בפרטי". חברי הלהקה הסכימו כי אין בכוונתם לערב כל סוגייה פוליטית במסגרת האיחוד, וכי הם מתמקדים במוזיקה בלבד.

פעלה זמן קצר, אך הותירה חותם על עולם המוזיקה 

הלהקה הוקמה בשנת 1974 על ידי שלום חנוך ואריאל זילבר, ומאוחר יותר הצטרפו אליהם המתופף מאיר ישראל, הגיטריסט יהודה עדר והבסיסט איתן גדרון. את שמה קיבלה הלהקה מאמן גדול אחר, אריק אינשטיין, שגם לקח אותם עמו לאחד מסיבובי ההופעות שלו, כלהקת חימום.

במשך השנתיים בהן פעלה הוציאה הלהקה אלבום אחד בלבד, "סוף עונת התפוזים", שיצא בשנת 1975 והופק על ידי לואי להב. האלבום זכה להצלחה גדולה ובעקבותיו יצאה הלהקה לסיבוב הופעות ארצי.

בשנת 1976, לאחר שנתיים של פעילות בלבד, התפרקה הלהקה בעקבות חילוקי דעות אמנותיים בין חבריה. במשך השנים התקיימו מספר הופעות איחוד, האחרונה מביניהן, במרס האחרון, במסגרת השקת אלבומו החדש של הגיטריסט יהודה עדר.