"המשחק היה מהות חייה": השחקנית, הזמרת והמדבבת רמה מסינגר הלכה היום (שלישי) לעולמה, שבועיים לפני יום הולדתה ה-47. רבים בעולם התרבות ספדו למסינגר, שתובא מחר למנוחות בשעה 15:00 במושב בני עטרות. חברה שמואל וילוז'ני סיפר לחדשות 2 על מאבקה במחלה הקשה: "היא לא ויתרה וניצחה במשך שבע שנים, למרות שנתנו לה רק שנה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ארונה של מסינגר יוצב מחר בשעה 12:00 ברחבת תיאטרון "הבימה" בו שיחקה בהצגות רבות. בתיאטרון בית ליסין, בו שיחקה גם כן, הודיעו כי יעמדו דקת דומייה לזכרה לפני ההצגות שיועלו על הבמה הבוקר. הנהלת תיאטרון הקאמרי מסרה תנחומים למשפחתה: "אהבנו את רמה כאדם, כקולגה, כשחקנית, כחברה. יהי זכרה ברוך".

שמואל וילוז'ני, ששיחק עמה בהצגות רבות, סיפר ל"שש עם עודד בן עמי" על המאבק של מסינגר במחלה: "היא הייתה לוחמת, עד הסוף. היא רצה בין הצגות לניתוחים. רק חברים קרובים ידעו שהיא חולה". וילוז'ני סיפר כי בעלה אריק, אותו הכירה בתיאטרון "הבימה", שהה לצידה ולא זז ממיטתה בכל תקופת הניתוחים והאשפוז.

מסינגר על הבמה ב"כנר על הגג" (צילום: ז'ראר אלון)
מסינגר על הבמה ב"כנר על הגג" | צילום: ז'ראר אלון

"כבר תכננו איך לחגוג לה"

"היא הייתה אישיות משכמה ומעלה, אצילת נפש שסימלה את כל מה שיפה במשחק וגם הייתה זמרת ורקדנית מוכשרת", הוסיף וילוז'ני. "הייתי מורה שלה בבית צבי וכבר אז ניבאו לה גדולות ונצורות. עוד שבועיים היא הייתה אמורה לחגוג יום הולדת וכבר תכננו איך לחגוג לה ולשמח אותה. אין מילים לבטא את הכאב והצער והתנחומים, נפלה בחלקי הזכות להכיר אותה ואני אנצור אותה בליבי לעד".

גם השחקנית חני נחמיאס ספדה לה: בריאיון לגלי צה"ל אמרה כי מסינגר הייתה "שחקנית וירטואוזית מהשורה הראשונה. היא אהבה את העבודה שלה, שהייתה למעשה מהות חייה. תהיה מנוחתה עדן".

השחקנית שרית וינו אלעד, ששיחקה יחד עם רמה מסינגר ב"כנר על הגג" סיפרה כי במהלך השנים למדה ממסינגר רבות. בריאיון לגלי צה"ל הוסיפה וינו אלעד כי "האובדן הוא בלתי נתפס. כשרמה הייתה נכנסת לחדר היה הוריקן של אהבה. בכל דבר שרמה עשתה היה ריגוש מטורף".

עם דב נבון בהצגה "עקר בית". מסינגר
מסינגר ודב נבון ב"עקר בית" | צילום:

"ידעה לרגש ולגעת בקהל"

שרת התרבות והספורט, ח"כ מירי רגב, הביעה גם היא השתתפות בצער המשפחה והחברים. "רמה מסינגר הייתה שחקנית מופלאה בעלת יכולת ווקאלית מיוחדת. היא ידעה לרגש ולגעת בקהל בכל תפקיד שביצעה על במות התאטרון. צר לי שיצירת חייה של רמה נקטעה בשיאה עם צאת האלבום המוסיקלי הנושא את שמה".

הלכה לעולמה. מסינגר בהצגה "סוביניר"
מסינגר בהצגה "סוביניר" | צילום:

איגוד אמני ישראל (אמ"י) ביכה את לכתה בטרם עת של מסינגר. יענקל'ה מנדל, יו"ר אמי, ספד לה: "זה יום עצוב מאוד. יצא לי להיות בקשר מקצועי עם רמה וזכיתי להכיר לא רק שחקנית וזמרת מוכשרת אלא גם אישה מופלאה. כל אמני ישראל כואבים את לכתה המוקדם כל כך. היא תחסר לנו מאוד".