מספר שבועות אחרי שהכריז על סירובו להופיע בבקעת הירדן ואחרי העימות המתוקשר שלו עם שרת התרבות מירי רגב, השחקן נורמן עיסא שובר שתיקה. "יש במדינה הזאת המון גוונים שונים ויפים וצריך לתת לכל אחד את המקום שלו ולכבד אחד את השני", אומר עיסא בריאיון בלעדי לחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עיסא מנהל ביחד עם אשתו את תיאטרון "אלמינא" ביפו - תיאטרון רב-תרבותי לילדים ולנוער. הסערה התקשורתית תפסה את עיסא במהלך החזרות להצגה "משפחה עליזה". שלשום (שלישי) היא עלתה בפעם הראשונה בתיאטרון הבימה. "אני חושב שמה שיפה במדינה הזאת זה הרב תרבותיות", הוא אומר.

כשעיסא נשאל האם למרות המאבקים והמתיחויות האחרונות, הוא עדיין אופטימי, הוא לא מהסס. "מאוד", הוא אומר. "אין לי ברירה אחרת, אלא אם כן אני מפסיק להאמין ואז אמצא את עצמי במקום אחר".

פגישת הפיוס בין עיסא לרגב
פגישת הפיוס בין עיסא לרגב | צילום:


בשיאה של הסערה התקשורתית, איימה שרת התרבות לשלול תקציבים מתיאטרון "אלמינא". לפני כשבועיים, לאחר שהתפתח עימות בינה לבין אמנים נוספים, נפגשה רגב עם עיסא בלשכתה והשניים התפייסו ויישרו את ההדורים. עיסא מפוכח ויודע כי למרות שהעניינים בינו ובין השרה רגב הסתדרו כביכול, הצלקות רחוקות מלהגליד.

"אין ולא הייתה לי כוונה לפגוע בנורמן או בתיאטרון אל מינא", כתבה רגב בדף הפייסבוק שלה לאחר הפגישה. "הדיאלוג שקיימנו ביננו הוא הביטוי האמיתי לחופש ביטוי וסובלנות ואני מקווה שנמשיך בשיח שהתחלנו גם הלאה".