16 שנים אחרי שהביא לכם את סרט הקאלט, "מבצע סבתא ", חוזר דרור שאול לעשות קומדיה. רצה הגורל והסרט "פלאפל אטומי", המספר איך כמעט פרצה מלחמה עם אירן, הפך כל כך רלוונטי לשבוע האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"התסריט הזה נכתב ב-2010", מספר במאי הסרט דרור שאול. "כבר אז דיברו בישראל על מבצע צבאי, ובעיני זאת הייתה שאלה מאוד מעניינת, האם מדינה בגודל של נמלה יכולה לתקוף מדינה בגודל של פיל?".

הקופרודוקציה הישראלי-אירנית הראשונה בהיסטוריה?

אולם מאחורי הסרט עמדה הכוונה המקורית של שאול. הפקה משותפת ישראלית-אירנית הכוללת כסף, שותפים וצלם אירנים. המטרה שעמדה לשאול לנגד עיניו היא הקמת הקופרודוקציה הישראלי-אירנית הראשונה בהיסטוריה. "שמתחת לאפם וחמתם של המשטרים והממשלות, בני האדם משתפים פעולה", אמר שאול.

אך חלומות לחוד והמציאות במזרח התיכון לחוד. התברר ששיתוף הפעולה שנרקם בין ההפקות לא מצא חן בעיני משמרות המהפכה באירן. כמה חודשים לפני תחילת הצילומים זומן המתווך האירני לבירור אצל השלטונות האירנים, מה שהוביל אותו למסקנה כי השתתפותו בסרט לא תצא לפועל.

ההפקה הישראלית שסירבה לוותר על אותנטיות הסרט, החליטה ללהק שני שחקנים גרמנים ילדי אירן. עם נחיתתם בארץ הם עוכבו על ידי המשטרה בנתב"ג למשך 7 שעות במהלכן נחקרו על סיבת הגעתם לארץ.