הקשר בין אביב גפן למשפחתו של סמל ראשון מתן גוטליב ז"ל שנהרג ב"צוק איתן" רק מתחזק עם הזמן. עכשיו, שנה אחרי המבצע, כתב גפן שיר לזכרו. "היה לי לחן בראש והגעתי לאולפן לפסנתר, זה היה אמור להיות שיר אהבה, אבל ליד הפסנתר פתאום ראיתי אותו, את מתן, ואת כל המפגש בינינו, המפגש הבלתי אפשרי הזה", סיפר גפן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"שנה וחודש עברו מאז שמתן נפל", ציינה רוחמה אמו של מתן. "זה פשוט בלתי נתפס". כששמעה את השיר לראשונה, היא התקשתה להסתיר את התרגשותה: "לא יכולתי לבקש משהו יותר יפה מזה, שמחובר למתן, שמדבר ומזדהה". ההיכרות בין המוזיקאי למשפחת גוטליב נוצרה כשגפן הוזמן לשיר בהלוויתו של מתן. גפן מצדו, העיד כי הטקסט לשיר החדש נכתב תוך פחות מחצי שעה.

"הוא העריץ את אביב אני מגיל 12-13", שחזרה רוחמה. "ההופעה האחרונה שמתן ראה בחייו, בשבת אחרונה שהיה בבית, לפני שהיה במבצע שובו אחים, הוא היה בפארק שוני בהופעה עם החברה שלו. הוא שר בקולי קולות, חברה שלו אפילו סיפרה אחר כך שהוא החריש לה את האוזניים".

מתן גוטליב ז
מתן גוטליב ז"ל | צילום: פיסבוק

גפן הסביר כי הגורם המניע לתהליך היה הקשר שהוא מקיים עם הקהל. "הסיפור שלי זה סיפור בין אמן ששר לבין הקהל שלו", טען הזמר שרתם למשימה את התזמורת הסימפונית של ראשון לציון, העיר שבה גדל מתן. "כנראה שהיה אדם מדהים שהיה חבוי שם, ונפגשנו בסוף בדרך הכי עצובה בעולם. השיר יצא לי כי הוא רצה לצאת, אתה לא מחפש שירים להנצחה ובאמת הרגשתי באותה שנייה שסוף סוף אני פוגש את מתן".