מאות מיליוני צופים ראו את ההופעה של מנאל מוסא, בת ה-25 מהכפר דיר אל-אסד שבגליל באחד מהערוצים הנצפים ביותר בעולם - ערוץ MBC הסעודי שבו משודרת התכנית הפופולרית "ערב איידול". אחרי ניסיונות שכשלו בעבר, לראשונה משתתפים בתכניות ריאליטי ובידור בעולם הערבי גם צעירים ערבים ישראלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גם היית'אם חליילה ממג'דל כרום הצליח להרשים את השופטים בביירות. "זה כבוד גדול מאוד והוא מרוצה מאוד מההשתתפות", אומר בגאווה אביו, ואהיד חליילה. "הוא הסב לי הרבה נחת וכך גם לבית הספר שלו , למכללה בה למד ולשכונה שלנו, לעולם הערבי ולעולם כולו".

משפחתו של חליילה ממתינה יחד עם תושבי הכפר בכל יום שישי לשידור החי. "הם מייצגים את השירה, התרבות, את התרבות האחרת, בצד הזה ואנחנו גאים בהם", מדגיש מחסאן נאסר, עיתונאי ממג'דל כרום.

היית'אם חליילה. הרשים את השופטים
היית'אם חליילה. הרשים את השופטים | צילום: חדשות 2

התערבותו של יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן שינתה כנראה את המצב. הוא סידר לשני הצעירים תעודת מעבר זמנית ללבנון. בישראל לא היו מאוד מרוצים וזימנו אותם לחקירה באחת מהפעמים שחזרו לישראל. אבל מאז הם יצאו שוב, כנראה במעין הסכמה שבשתיקה.

מנאל מוסא. כוכבת עולה
מנאל מוסא. כוכבת עולה | צילום: חדשות 2

"אני מקווה שבישראל יבינו שצריך לאפשר להם את זה ולא לחקור אותם", אומר ג'עפר פארח, יו"ר מרכז מוסאווה. "אם איתי אנגל יכול להגיע לסוריה, אז אני חושב שהגיע הזמן לאפשר לאנשים האלה להגיע, להיות חלק מהמרחב התרבותי".

בעולם הערבי עדיין זוכרים את זכייתו של מוחמד עסאף מעזה ב"ערב איידול" השני, זכייה שהפכה אותו לכוכב עולמי. צעירי המגזר בישראל מקווים שהמוסיקה תצליח לשבור את הגבולות.