אח
אח"מים לא יעברו בטרקלין המיוחד בנתב"ג? | צילום: החדשות

ההכנות לקראת בואן של המשלחות לתחרות האירוויזיון נמשכת, אך שוב ויכוח תקציבי בין משרדי הממשלה גורם לעיכובים. המדינה תכננה קבלת פנים במסלול מיוחד בנתב"ג לאח"מים והמשלחות, אבל בגלל חוסר הסכמה בין רשות המסים לאגף התקציבים באוצר - קיים ספק משמעותי אם הדבר יקרה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מדובר על טרקלין "פתאל" VIP לאח"מים שנבנה בנמל התעופה בן גוריון בשנים האחרונות. כבר לפני פסח הוא קיבל את כל האישורים לפתיחתו. המתחם היה אמור להיפתח בימים האחרונים, אך בינתיים זה לא קורה.

לפי התכנון של רשות שדות התעופה, אנשים ואורחים חשובים יעברו דרך הטרקלין עם ביקורת גבולות מהירה - כך הכניסה שלהם לארץ תהיה נינוחה ואלגנטית יותר. ברש"ת החליטו שכל המשלחות באירוויזיון, כולל העיתונאים, הזמרים, הלהקים, נציגי איחוד השידור האירופי ומדונה אחת, יעברו דרך הטרקלין הזה.

כאן: ההכנות מתקיימות כסדרן
בניית הבמה לאירוויזיון נמשכת | צילום: כאן השידור הציבורי, חדשות

עם זאת, כדי להפעיל את הטרקלין הזה צריך 10 עובדי מכס. ויכוח בין אגף התקציבים באוצר לבין רשות המסים על מימון התקנים הללו תוקע התקדמות בנושא. כל עוד הוויכוח לא מוכרע, אי אפשר להפעיל את הטרקלין.

ביום שישי כבר אמורות להגיע המשלחות הראשונות לאירוויזיון, אך כרגע הוויכוח התקציבי בין הצדדים מונע את פתיחת טרקלין ה-VIP, והזמן רק הולך ואוזל.

ברשות המסים מסרו בתגובה: אגף התקציבים ורשות המסים פועלים במשותף לקידום פתרונות בנושא.