במת האירוויזיון
במת האירוויזיון | צילום: רויטרס, חדשות

אחרי שנה של הכנות וחזרות, תחרות האירוויזיון יוצאת לדרך הערב (שלישי) עם חצי הגמר הראשון שמתקיים בביתן 2 ב-EXPO תל אביב. החזרה הגנרלית האחרונה כבר החלה בשעה 16:00 והשידור הישיר של חצי הגמר יחל בשעה 22:00 בכאן 11.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

17 המדינות שיתחרו הערב על כרטיס לגמר שיתקיים במוצאי שבת, הן: קפריסין, מונטנגרו, פינלנד, פולין, סלובניה, צ'כיה, הונגריה, בלארוס, סרביה, בלגיה, גאורגיה, אוסטרליה, איסלנד, אסטוניה, פורטוגל, יוון וסן מרינו.

10 מתוך מדינות אלה יעפילו לגמר, יחד עם 10 המדינות שינצחו בחצי הגמר השני ביום חמישי. גם מקומה של ישראל בגמר מובטח – לצד בריטניה, ספרד, איטליה, גרמניה וצרפת. המופע יוקרן גם בשידור חי על מסכי ענק בכפר האירוויזיון בפארק צ'ארלס קלור.

יפתיע את טבלאות ההימורים? קובי מרימי
קובי מרימי בשטיח הכתום, אמש | צילום: הדס פרוש, פלאש 90‎, חדשות

בשעה 16:00 החלה החזרה הגנרלית האחרונה לפני המופע החי באולם התחרות בביתן 2 ב-EXPO תל אביב. בחזרה השתתפו 17 המדינות המתחרות בשלב הזה, לצד מופעי הפתיחה והביניים של נטע ברזילי, דנה אינטרנשיונל והפתעות נוספות.

בשעה 22:00 יחל השידור החי של חצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2019 ובחצות, בתום המופעים, תתקיים מסיבת עיתונאים עם נציגי 10 המדינות שהעפילו לגמר.

(מימין) אסי עזר, לוסי איוב, בר רפאלי ואר
(מימין) אסי עזר, לוסי איוב, בר רפאלי ואר | צילום: החדשות

רשימת המדינות המתחרות הערב (לפי סדר הופעה):

1. קפריסין: טאמטה - Replay

2. מונטנגרו: די מול - Heaven

3. פינלנד: דארוד וסבסטיאן ריימן - Look Away

4. פולין: טוליה - (Pali się (Fire of Love

5. סלובניה: זאלה קראל וגאשפר שאנטל - Sebi

6. צ'כיה: לייק מלאווי - Friend of a Friend

7. הונגריה: יוצי פפאי - Az én apám

8. בלארוס: זנה - Like It

9. סרביה: נבנה בוז'וביץ' - Kruna

10. בלגיה: אליוט - Wake Up

11. גיאורגיה: אוטו נמסדזה - Sul tsin iare

12. אוסטרליה: קייט מילר-היידקה - Zero Gravity

13. איסלנד: האטארי - Hatrið mun sigra

14. אסטוניה: ויקטור קרון - Storm

15. פורטוגל: קונאן אוסיריז - Telemóveis

16. יוון: קתרין דוסקה - Better Love

17. סן מרינו: סרהאט - Say Na Na Na

בחצי הגמר השני שיתקיים ביום חמישי ישתתפו 18 מדינות: ארמניה, אירלנד, מולדובה, שווייץ, לטביה, רומניה, דנמרק, שוודיה, אוסטריה, קרואטיה, מלטה, ליטא, רוסיה, אלבניה, נורווגיה, הולנד, מקדוניה הצפונית ואזרבייג'ן.

המדריך לשירי האירוויזיון 2019 בתל אביב:

לחלק הראשון של המדריך

לחלק השני של המדריך

לחלק השלישי של המדריך