"לא כשלנו - בכל אירוויזיון יש את אותן בעיות", כך אמר היום (שני) לחדשות רון חולדאי, ראש העיר תל אביב, כשנשאל על מספר התיירים המועט שהגיע. חולדאי טען שלא הופתע מכמות התיירים ודיבר גם על מימון האירוע ועל הסיוע שקיבל מהמדינה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ראש העיר עומת עם מספר התיירים הנמוך שהגיע לעיר, אך האשים את התקשורת בציפיות המוגזמות: "בסופו של דבר מדינת ישראל היא לא מדינה כמו כולן, באירופה כל אחד מגיע ברכבת. אבל צריך לזכור שהאירוויזיון הוא לא אירוע תיירות, למרות שבתקשורת עשו כאילו שכן".

אז מה מהות האירוע? "האירוויזיון הוא אירוע שכל מהותו הוא מה רואים במשך ארבע שעות בטלוויזיה 200 מיליון איש. זה הדבר החשוב ולכן אצלנו יהיה אירוע מוקפד. במקביל 1500 עיתונאים ועוד 1500 אנשי המשלחות מקבלים אצלנו טיפול סופר דופר והכל זורם והולך כמו שצריך".

חולדאי על מעט התיירים: לא כשלנו (צילום: החדשות)
ההכנות לאירוויזיון בתל אביב | צילום: החדשות

חולדאי הוסיף שוב שלדעתו "היה כאן בילד אפ גדול מידי בהתחלה". "בסופו של דבר צריך לזכור כשיש 7,200 כרטיסים בסך הכול, ועוד 1500 משתתפים ו-1500 עיתונאים, אתה מגיע ל10,000 - והם ישנם פה בארץ".

חולדאי נשאל לגבי המימון ואמר שהמדינה "כמעט ולא" סייעה לעיר באירוח. "עיריית תל אביב השקיעה לפחות שלושים מיליון שקל, כולל נושא מימון התחבורה בשבת". מלבד העירייה ניתן מימון מהתאגיד והמדינה סייעה בהיבט של כוחות הביטחון. "כוחות הביטחון והמשטרה, שזו גם השקעה גדולה מאוד, עושים את עבודתם יוצא מן הכלל עד רגע זה".

בסוף, ביקש ממנו המראיין בבדיחות להשיג לו כרטיס לאירוויזיון, אך חולדאי ענה: "בתל אביב כרטיס לאירוויזיון זה כמו חנייה - לא מבקשים מראש העיר".