לקראת הגעתה ארצה, כוכבת הפופ מדונה הסבירה היום (שלישי) את החלטתה להופיע על הבמה בתל אביב למרות פניות שהיא קיבלה מצד פעילי תנועת החרם נגד ישראל. "אני לא אכנע לסדר יום פוליטי של מישהו", טענה הזמרת. אמש המפקח על האירוויזיון אמר כי מדונה לא תופיע בתחרות מפני שהחוזה עמה לא נחתם עדיין, אולם הבוקר המפיק הישראלי שמביא אותה ארצה טען כי עוד הערב היא תעלה על הטיסה ארצה והחוזה עמה ייחתם בקרוב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני לעולם לא אפסיק להשמיע מוסיקה בשביל להתאים לסדר יום פוליטי של מישהו", הסבירה מדונה בהודעה שמסרה לסוכנות הידיעות רויטרס."אני גם לעולם לא אפסיק לדבר נגד הפרות של זכויות אדם בכל מקום שהן מתרחשות בעולם".

"הלב שלי נשבר בכל פעם שאני שומעת על אובדן חיים של חפים מפשע באזור, ועל האלימות שלעתים קרובות מופעלת על מנת להתאים למטרות פוליטיות של אנשים שמרוויחים מהסכסוך העתיק הזה. אני מקווה ומתפללת שאנחנו נצליח בקרוב לפרוץ את מעגל ההרס האיום הזה וליצור נתיב חדש לעבר השלום".

 

המפיק דניאל בנעים (צילום: מתוך חדשות הבוקר של קשת‎)
המפיק דניאל בנעים | צילום: מתוך חדשות הבוקר של קשת‎

מטוס ראשון עם ציוד להופעה כבר נחת בארץ, אבל אתמול במהלך מסיבת העיתונאים בגני התערוכה המפקח על התחרות, מטעם איגוד השידור האירופי העלה את רף המתח של המעריצים. "אנחנו מעולם לא אישרנו שמדונה אכן תופיע מהסיבה הפשוטה שאין לנו חוזה חתום עם הצוות שלה", טען המפקח.

"אם אין לנו חוזה חתום, היא לא תוכל להופיע על הבמה - זה פשוט מאוד. אנחנו מנהלים כרגע משא ומתן ואנחנו בשלבים הסופיים, אך אם אין חוזה חתום בשבוע זה היא לא תעלה על הבמה".

דניאל בנעים, המפיק הישראלי שמביא את מדונה להופעה באירוויזיון, התראיין הבוקר בתכנית "חדשות הבוקר", בהנחיית ניב רסקין בערוץ 12 והעביר מסר מרגיע לצופים שממתינים כבר חודשים להופעתה של הכוכבת. "קיבלנו את זה בהפתעה. החוזה עוד לא חתום, אבל הוא ייחתם לדעתי", הבהיר בנעים. "יש עניינים בין 'כאן' ו-EBU לאנשי מדונה סביב זכויות השידור וכולי. זה קרה גם בלאס וגאס ולא צריך להתרגש מזה".

הגמר הגדול: בעוד כמה שעות זה קורה (צילום: פלוריאן וידר‎, חדשות)
תבצע את "Like a Prayer" ושיר נוסף | צילום: פלוריאן וידר‎, חדשות

"הכול סגור. סילבן אדמס העמיד את התקציב שהיה צריך", טען המפיק. "מדונה נוחתת היום בערב בישראל, כבר בסביבות הצהריים היא יוצאת מלונדון. היא מאוד מתרגשת והיא מאוד רוצה לבוא. אני בטוח שהחוזה ייחתם".

בנעים סיפר כי ההפקה מסביב לזמרת היא מאוד מקצועית, גדולה ומאוד דרמטית. "40 אנשי מקהלה, 25 רקדנים, 25 אנשי צוות שלה – מגיעים 135 איש ויהיו שני שירים", סיפר בנעים. "ההכנות בעיצומן, בנו לה מתחם מיוחד, המלונות סגורים, הכול מתקתק – זה קורה. האנשים שלה אמרו לי בפירוש אתמול - זה ייחתם".

"היו פניות אבל היא לא מערבת את נושא ה-BDS בביקור"

מדונה תבצע בגמר האירוויזיון את השיר המפורסם:"Like a Prayer" ושיר נוסף מהאלבום החדש שלה. כמו כן, היא אמורה גם להעניק ריאיון קצר מהגרין רום במופע חצי הגמר השני, שייערך ב-16 במאי. "היא תהיה כמה ימים בארץ ותעזוב ביום ראשון או ביום שני בבוקר", אמר בנעים. "היא ביקשה לשמור על פרטיותה עד ההופעה. היו תכניות והן בוטלו, לא מסיבות עיתונאים. היא ביקשה להתרכז בהכנות למופע".

עוד הוסיף המפיק כי מדונה קיבלה פניות מתנועת ה-BDS בעניין הופעתה בתחרות, אבל ללא השפעה לטענתו. "היו פניות והיה 'עליהום' בסיפור הזה עליה. כל הזמן הרגשנו שזה חשוב בשבילה", סיפר בנעים. "אין לה עניין, היא לא מערבת פה את נושא הבידיאס בביקור שלה. אף פעם לא קיבלנו איתות מאנשים שלה שיש איזה ירידה ברצון להגיע או משהו כזה. אני חושב שהם רצו לשמור על שקט במידה מסוימת, שקט תקשורתי".