אחרי האקט הפוליטי - מדונה עונה לביקורת: כוכבת הפופ שהצליחה להרגיז הרבה מאוד ישראלים - וביניהם גם את תאגיד השידור האירופי שאחראי על האירוויזיון - ענתה בחשבון האינסטגרם שלה לטענות על המופע הפוליטי, שבמהלכו התחבקו שני רקדנים שדגלי ישראל והרשות פלסטינית מתנוססים על גבם. "מסר שלום הוא לא מסר פוליטי", כתבה הזמרת. עוד כינתה מדונה את עצמה "לוחמת חופש".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני מודה על ההזדמנות שיש לי להפיץ את מסרי השלום והאחדות בעולם", כתבה מדונה בשם דמותה החדשה מאדאם X. בתמונה אחרת העלתה את תגובת תאגיד השידור האירופי והוסיפה: "נציג של מדונה מוסר - מסר של שלום הוא לא מסר פוליטי". בתמונה שלישית שהעלתה תוך מספר דקות היא כתבה: "הסערה היא בתוכנו, לא באוויר" והתייחסה כנראה לסערה הפוליטית שעוררה.

לצד הביצוע הפושר של מלכת הפופ, היה כאמור גם מסר פוליטי. בסוף השיר, שני רקדנים שלה לבשו דגלים של ישראל והרשות הפלסטינית, האחד בצבע שחור והשני בלבן, ואז השניים עלו על המדרגות שהוצבו על הבמה במיוחד לכבוד ההופעה, וכל זאת בזמן שמדונה שרה – ואז הופיע כיתוב ענק מאחוריה: "תתעוררו".

תגובת מדונה לסערה (צילום: אינסטגרם, חדשות)
תגובת מדונה לסערה | צילום: אינסטגרם, חדשות

בעולם לא אהבו את ההופעה של מדונה: "זה נראה כמו תאונת דרכים", כתבו ב-ABC האוסטרלי. בגרדיאן הבריטי כתבו על האכזבה של הקהל ממופע הזיופים של הזמרת. אחרי סיום הופעתה של הכוכבת הוסיפו: "בואו לא נדבר על מדונה". הפרשן הבריטי פירס מורגן צייץ לנציג של ארצו: "אמנם אנחנו אחרונים אבל היינו יותר טובים ממדונה".

הבוקר, שעות אחרי ההופעה המאכזבת של ענקית הפופ מדונה בגמר הגדול של אירוויזיון 2019 אמש  – הגיב לראשונה המפיק דני בנעים שהביא את הזמרת לישראל לביקורת. בריאיון ל"חדשות הבוקר" בקשת 12 אמר המפיק כי למרות שמוזיקלית המופע יכול היה להיות יותר טוב, הוא לא מתחרט וגאה על ההישג בהבאתה לארץ. "הופתענו מדגלי פלסטין אבל לא רוצים להתערב למדונה במסרים", אמר.

תגובת מדונה לסערה (צילום: אינסטגרם, חדשות)
תגובת מדונה לסערה | צילום: אינסטגרם, חדשות

"אני לא יודע מה קרה שם, אבל אנחנו מאושרים ולא נפסיק להביא אומנים לישראל", הדגיש בנעים. "זאת פעם ראשונה שהיא מופיעה באירוויזיון והיא רצתה להיות מרוכזת רק בהופעה". המפיק הישראלי סיפר כי מדונה לא נשארה לשלב ההצבעות אבל שהיא תישאר בישראל יום אחד נוסף ותטייל בארץ. הוא סיכם את הופעתה של כוכבת הפופ: "אני מוכן ששוב יהיה כשל טכני רק שתבוא שוב, זה עושה לנו רייטינג מהמם בעולם".

באיגוד השידור האירופי זעמו על המופע הפוליטי של מדונה שלטענתם לא היה מתואם איתם. המפיקה הראשית של האירוויזיון בישראל, זיוית דבידוביץ' אומרת שמדונה הפרה את החוזה וכי אין מופעים פוליטיים בתחרות השירה.

מהאירוויזיון נמסר בתגובה: "בשידור החי של האירוויזיון שני רקדנים של מדונה הציגו לרגע קצר את דגלי ישראל ופלסטין על גב החליפות שלהם. האלמנט הזה של המופע לא לקח חלק בחזרות, אשר אושרו עם איחוד השידור האירופי ועם הרשת שאירחה את האירווזיון, כאן. תחרות האירוויזיון היא מאורע א-פוליטי, דבר שהובהר למדונה".