כמה יעלו הכרטיסים? (צילום: Eurovision.tv, חדשות)
כמה יעלו הכרטיסים? | צילום: Eurovision.tv, חדשות

רוצים להיות באירוויזיון, קרוב לכוכבים מרחבי אירופה ולמדונה, ועוד לא רכשתם כרטיס? ההזדמנות האחרונה שלכם מתחילה עכשיו: סבב המכירה השני והאחרון לכרטיסי האירוויזיון נפתח הערב (שלישי) שעון ישראל באתר לאן. המכירה נפתחה בשעה 18:00 לחצאי הגמר והגמר. כרטיסים לחזרות (שמחירם הוזל משמעותית) ולישיבה בגרין רום בגמר היו זמינים לרכישה עוד קודם לכן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

טווח מחירי הכרטיסים נע בין 200 שקלים (למופעי חזרות, חצי גמר) ל-1,700 שקלים למופע הגמר באולם ו-2,000 שקלים לגרין רום VIP בגמר, שבו תופיע גם הזמרת מדונה. איגוד השידור האירופי משתף פעולה עם הפדרציה הצרכנית, Ticket Check, כך שלוגו הפדרציה באתר הוא הסימן לכך שמדובר באתר הרשמי לקניית הכרטיסים. באיגוד השידור האירופי ובכאן ממליצים לרכוש כרטיסים רק מהאתר הרשמי.

אולם התחרות. EXPO תל אביב (צילום: עמית גירון, חדשות)
התחרות - בעוד חודש | צילום: עמית גירון, חדשות

אירוויזיון 2019 ישודר ב-כאן, תאגיד השידור הישראלי, בתאריכים: 14,16, ו-18 במאי. אירועי האירוויזיון יתקיימו בפעם ה-64 ולראשונה בתל אביב בהשתתפות 41  מדינות, תחת הסלוגן: ׳Dare To Dream’.

בין האמנים שישתתפו בשלושת מופעי האירוויזיון בהנחיית ארז טל, בר רפאלי, אסי עזר, לוסי איוב: נטע ברזילי בבכורה עולמית לשיר חדש ובביצוע חדש לשיר TOY, דנה אינטרנשיונל, הפרויקט של עידן רייכל, להקת "שלווה", יזהר כהן והפיינליסטים הגדולים של האירוויזיון - מונס, קונטציה, אלני וורקה יבצעו יחד עם גלי עטרי את השיר "הללויה" שהביא לירושלים את ניצחון הדאבל ב- 1979. 

בשבוע שעבר הודיעה חברת ההפקה "לייב ניישן" שכוכבת הפופ הבינלאומית מדונה תופיע בחלק האמנותי בשלב הגמר של התחרות, ב-18 במאי. מדונה אמנם טרם חתמה על החוזה, אך הגעתה נראית כמעט סופית. היא צפויה לבצע בגמר האירוויזיון שני שירים - שיר אחד מוכר ושיר אחד חדש, מהאלבום החדש שלה. תמורת ההופעה בהפקת "לייב ניישן ישראל", היא תקבל 1,350,000 דולר שמימן המיליארדר הקנדי, סילבן אדאמס. הגעתה של מדונה לכאן מתאפשרת, למעשה, רק הודות לתרומה שהעמיד אדאמס והירתמותו לנושא.

המשא ומתן עם מדונה נמשך כחודש וחצי - ונתקל בקשיים לאחר שלא נמצא מקום להקמת מתחם מיוחד מאחורי הקלעים עבור הזמרת - על פי דרישתה, זאת מכיוון שבאולם התחרות ב-EXPO תל אביב צפויים לקום מתחמי חזרות רבים לאמנים מטעם המדינות המשתתפות בתחרות. בסופו של דבר, נמצא פתרון לסוגיה הזו - מה שיאפשר את הופעתה של מדונה בתחרות.

הגמר הגדול: בעוד כמה שעות זה קורה (צילום: פלוריאן וידר‎, חדשות)
כך תיראה הבמה | צילום: פלוריאן וידר‎, חדשות

במסיבת העיתונאים שהתקיימה אתמול ניתן רקע על הליך הקמת מתחם מופעי האירוויזיון. על פי מארגני האירוע, לוקח 54 יום ונדרשים 450 קונטיינרים ומשאיות המנוהלים ומתופעלים על ידי כ-300 טכנאים מחו"ל, מכלל הספקים אשר עובדים על פני 3,000 משמרות של עובדי במה. בנוסף, כדי לפרוק את 220 ק"מ הכבלים והסיבים המשמשים את ההפקה- נדרשים 96 שעות - הליך הפירוק. בהפקת האירוויזיון יעבוד צוות של כ-1,600 איש, מתוכם כ- 500 מתנדבים.

"מהרגע שזכינו באירוח התחרות היו גורמים שונים באירופה שניסו לחבל באירוח ולא הצליחו", אמר ראש עיריית תל אביב רון חולדאי שהדגיש כי אחת המטרות הן להציג את ישראל היפה: "אנחנו רוצים להציג את ישראל הפלורליסטית והחופשית ונספק תחבורה ציבורית בשבת".