"אם אדם אחד חולם זה נותר חלום, אבל אם כולנו חולמים - זו כבר מציאות": הלהקה שריגשה את ישראל ונאלצה לפרוש מהופעה באירוויזיון, סחפה אמש (חמישי) את הקהל כשהופיעה בחצי הגמר של האירוויזיון. חברי "שלווה" עלו על הבמה רגע לפני ההכרזה על המועמדים שעלו לגמר הגדול - וריגשו מיליוני צופים בכל רחבי העולם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

חברי להקת שלווה, שאמנם ויתרו על ההתמודדות בתחרות המוסיקה, כבשו את לבם של מיליוני צופים בעולם עם ביצוע מדהים של השיר "A Million Dreams"(מיליון חלומות), מתוך הסרט "האמן הגדול מכולם". בעמוד הטוויטר של ה-BBC Eurovision נכתב: "להקת שלוה. רק אחת ממיליון סיבות מדוע האירוויזיון זו ההופעה הגדולה ביותר".

להקת שלווה באירוויזיון (צילום: כאן תאגיד השידור הישראלי, חדשות)
צילום: כאן תאגיד השידור הישראלי, חדשות

הלהקה הופיעה במסגרת החלק האומנותי בתחרות, כשאחד מחברי הלהקה תרגם את המילים בשפת הסימנים, וזכתה למחיאות כפיים רועמות. בסוף הביצוע הקהל בתל אביב נעמד על רגליו לזמן ממושך וגולשים רבים בעולם שיבחו את חברי "שלווה" וציינו כי התרשמו נורא מהביצוע. במגזין "מטרו" שמסקר את האירוויזיון, כינו את ההופעה "מהממת" וכתבו כי חברי הלהקה הדהימו את הקהל בביצוע "עוצמתי".

גם ברשת חברי הלהקה קיבלו מחמאות רבות ושבחים ממעריצי אירוויזיון ברחבי העולם. "להקה של מוסיקאים ישראלים עם צרכים מיוחדים נתנו את ההופעה הכי מרגשת בערב", צייץ בטוויטר גולש בשם מרווין. "כל כך מרשים!", כתב גולש בשם דגלאס שהוסיף כי "אני לא הבנתי שכל השמונה בעלי מוגבלויות".

להקת שלווה, הכוכב הבא לאירוויזיון (צילום: רונן אקרמן, חדשות)
צילום: רונן אקרמן, חדשות

גולש אחר כתב: "מאוד נוגע ללב והלהקה מאוד מוכשרת!". תגובה מחמיאה במיוחד התקבלה מגולש בשם בן שצייץ: "אני לא אהבתי אף אחת מההופעות - עד שלהקת שלווה עלתה לבמה".