שעות אחרי ההופעה המאכזבת של ענקית הפופ מדונה בגמר הגדול של אירוויזיון 2019 אמש (מוצ"ש) – הגיב הבוקר לראשונה המפיק דני בנעים שהביא את הזמרת לישראל לביקורת. בריאיון ל"חדשות הבוקר" בקשת 12 אמר המפיק כי למרות שמוזיקלית המופע יכול היה להיות יותר טוב, הוא לא מתחרט וגאה על ההישג בהבאתה לארץ. "הופתענו מדגלי פלסטין אבל לא רוצים להתערב למדונה במסרים", אמר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני לא יודע מה קרה שם, אבל אנחנו מאושרים ולא נפסיק להביא אומנים לישראל", הדגיש בנעים. "זאת פעם ראשונה שהיא מופיעה באירוויזיון והיא רצתה להיות מרוכזת רק בהופעה". המפיק הישראלי סיפר כי מדונה לא נשארה לשלב ההצבעות אבל שהיא תישאר בישראל יום אחד נוסף ותטייל בארץ. הוא סיכם את הופעתה של כוכבת הפופ: "אני מוכן ששוב יהיה כשל טכני רק שתבוא שוב, זה עושה לנו רייטינג מהמם בעולם".

באיגוד השידור האירופי זעמו על המופע הפוליטי של מדונה שלטענתם לא היה מתואם איתם. המפיקה הראשית של האירוויזיון בישראל, זיוית דבידוביץ' אומרת שמדונה הפרה את החוזה וכי אין מופעים פוליטיים בתחרות השירה.

מדונה נחתה השבוע בארץ לכבוד הופעתה בגמר האירוויזיון והתחילה עם ביצוע מיוחד של Like a Prayer. לפני המופע העניקה ריאיון מיוחד לאסי עזר בן 3-4 דקות, שבו אמרה שהחליטה להגיע לישראל כי "המוזיקה מחברת אנשים" ולאחר כמה דקות עלתה על הבמה לשיר.

מדונה כאמור העניקה ריאיון מחויך שהיה ברוח טובה, אבל אז הגיע דבר שאיש לא ציפה לו: מלכת הפופ זייפה כשעלתה על הבמה כדי לבצע את הלהיט שלה Like a Prayer שיצא לפני 30 שנה. ב-BBC "עקצו" מיד: "פשוט תשירי את LA ISLA BONITA!". ב"גארדיאן" הצטרפו לביקורת: "אוקיי, בואו לא נדבר על זה שוב".

אבל לצד הביצוע של מלכת הפופ, היה כאמור גם מסר פוליטי. בסוף השיר, שני רקדנים שלה לבשו דגלים של ישראל והרשות הפלסטינית, האחד בצבע שחור והשני בלבן, ואז השניים עלו על המדרגות שהוצבו על הבמה במיוחד לכבוד ההופעה, וכל זאת בזמן שמדונה שרה – ואז הופיע כיתוב ענק מאחוריה: "תתעוררו".

מהאירוויזיון נמסר בתגובה: "בשידור החי של האירוויזיון שני רקדנים של מדונה הציגו לרגע קצר את דגלי ישראל ופלסטין על גב החליפות שלהם. האלמנט הזה של המופע לא לקח חלק בחזרות, אשר אושרו עם איחוד השידור האירופי ועם הרשת שאירחה את האירווזיון, כאן. תחרות האירוויזיון היא מאורע א-פוליטי, דבר שהובהר למדונה".