הסרטון שפתח את האירוע (צילום: כאן 11, חדשות)
ה"סבוטאז'" של אסי עזר | צילום: כאן 11, חדשות

אחרי חודשים של הכנות, איומים על חרמות ומתקפת טילים על ישראל שהעמידה את האירוע בסכנה, חצי הגמר הראשון של האירוויזיון הסתיים אמש (שלישי) בהצלחה וגם בעולם התייחסו לאירוע המסקרן. "אפילו עם הכותרות של מטח טילים על ישראל האווירה הייתה של 'עסקים כרגיל' בת"א", נכתב במגזין וראייטי האמריקני.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בסוכנות הידיעות AFP שוחחו עם התיירים שהגיעו לישראל לקראת התחרות ונראה שהם נהנים מאוד מהשהות שלהם בעיר ללא הפסקה. "זה מאוד מרגש בשבילנו האירופאים להגיע לכאן", אמר התייר ההונגרי לאסלו לוקאס, בזמן שהשתזף בחוף הילטון בתל אביב. "המקומיים היו נחמדים מאוד והם מאוד עזרו לי. סה"כ החוויה מאוד חיובית".

באתר "דיילי אקספרס" הבריטי התייחסו דווקא לתקרית המוזרה בין המנחים אסי עזר ובר רפאלי. "אחת המנחות כמעט שכחה את השורות שלה בגלל סבוטאז' חצוף של הקולגה שלה", נכתב. "אסי עזר, המנחה השותף החליט לעשות מעשה קונדס כשהופיע מאחוריה באופן מפתיע כמה פעמים. פניה השתנו לרציניות והיא אמרה לאסי 'לך מפה! ופרצה בצחוק".

בעולם התלהבו מאוד מהביצוע של דנה אינטרנשיונל לשיר של ברונו מארס "Just the way you are" ולמצלמה שתיעדה זוגות מתנשקים בקהל. "בוכה אל מול מצלמת הנשיקות של דנה", כתב המנחה הבריטי בטוויטר.

תקרית נוספת שמשכה את תשומת הלב העולמית הייתה תקלה ברשת השידור BBC שבעקבותיה הצופים הבריטים פספסו חלק מהשידור. החברה נאלצה להתנצל בפני צופיה וייחסה זאת לתקלה טכנית באחריותה.

מדונה נוחתת בארץ (צילום: חדשות)
השאלה שמעסיקה: האם מדונה תופיע? | צילום: חדשות

מתוך 17 משלחות, 10 הצליחו להגיע לגמר אחרי חצי הגמר הראשון: קפריסין, סלובניה, צ'כיה, בלארוס, סרביה, אוסטרליה, איסלנד, אסטוניה, יוון וסן מרינו.

הזמר סרהט שביצע את השיר "תגידו נה נה נה" היה הפתעת הערב כשהצליח להעלות את סן מרינו הקטנה לגמר עם ביצוע חלש מאוד. על פי טבלאות ההימורים, למדינה הקטנה יש סיכוי מזערי לנצח עם יחס של 1:250.

המנצחים אתמול יצטרפו גם לנבחרות המנצחות מחצי הגמר השני שיתקיים ביום חמישי, לישראל המארחת ולגרמניה, צרפת, ספרד, איטליה ובריטניה שמגיעות לגמר באופן אוטומטי.