מי אוהב את השיר הישראלי לאירוויזיון הקרוב בתל אביב - ולאיזה מקום יגיע קובי? אז נכון, האירוויזיון ייצא לדרך רק בעוד שלושה שבועות ואז גם נדע את התוצאות, אבל כבר עכשיו אפשר לראות באילו מדינות הכי אוהבים את השיר "Home" של קובי מרימי, איפה פחות מתחברים אליו - וגם לאיזה מקום חושבים שיגיע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

מנתוני אפליקציית חיזוי תוצאות האירוויזיון שפיתחה חברת "רבי אינטראקטיב" עבור תאגיד השידור כאן ואיגוד השידור האירופי EBU שהושקה לאחרונה, ומאפשרת למשתמשים להמר מי יהיו 10 השירים שיגיעו ל-10 המקומות הראשונים בגמר התחרות, עולה תמונה מסקרנת:

במקום הראשון הממוצע של משתמשי האפליקציה (גם בפילוח המשתמשים לישראלים ולא-ישראלים) ממוקמת הולנד, שנחשבת לפייבוריטית לניצחון גם על פי סוכנויות ההימורים. אחריה עוד שלוש מדינות שמוזכרות כמנצחות אפשריות: איטליה, שוויץ ורוסיה. קפריסין, שנשפה בעורפה של ישראל בשנה שעברה, נמצאת במקום החמישי. אחריה - שוודיה, איסלנד, יוון, מלטה ונורווגיה, שסוגרת את העשירייה הפותחת.

פייבוריט. דאנקן לורנס מהולנד (צילום: AVROTROS, חדשות)
פייבוריט. דאנקן לורנס מהולנד | צילום: AVROTROS, חדשות

המקום הממוצע שחוזים משתמשי האפליקציה לשיר הישראלי הוא המקום ה-18. עם זאת, חשוב לציין שעם תחילת שבוע החזרות של האמנים על הבמה בתל אביב בתחילת מאי, הדירוגים וההימורים צפויים להשתנות - כך שייתכנו הפתעות לא מעטות גם בקרב המהמרים - גם בנוגע למיקומו של קובי והשיר הישראלי לתחרות.

קובי מרימי, נציג ישראל לאירוויזיון 2019 (צילום: אורטל דהן, חדשות)
כמה אוהבים את קובי באירופה? | צילום: אורטל דהן, חדשותאיפה הכי אהבו את השיר הישראלי - ובאיזו מדינה הכי פחות התחברו?

אפליקציה נוספת שהושקה לאחר שנחשפו כלל השירים שישתתפו באירוויזיון 2019 ונקראת "דוז או בוז", מאפשרת לגולשים לבחור איזה שירים הם הכי אוהבים ואיזה לא. כשבוחנים את הנתונים באפליקציה בנוגע לשיר הישראלי, רואים שבגרמניה, למשל, דירגו את קובי במקום ה-20 מבין 41 שירי התחרות. בהולנד דירגו את השיר הישראלי במקום 22, ביוון - מקום 23, בצרפת - 27, בבריטניה - 28, בפולין - 31 וברוסיה קובי דורג במקום 34 בלבד.

הגמר הגדול: בעוד כמה שעות זה קורה (צילום: פלוריאן וידר‎, חדשות)
הנתונים ישוחזרו על בימת התחרות? | צילום: פלוריאן וידר‎, חדשותואילו שירים הישראלים הכי אוהבים מהתחרות הקרובה? הישראלים מיקמו את השיר של הולנד במקום הראשון ואחריו - איטליה, שוויץ ורוסיה. כל הארבעה מוזכרים גם בהימורים כפייבוריטים לזכייה. קפריסין במקום החמישי של העדפות הישראלים, שוודיה שישית - וצרפת שביעית. השיר של קובי מרימי מדורג במקום ה-8 והמכובד מבין כל השירים המתחרים השנה. פטריוטיות או פשוט אהבה לשיר ולקובי?

פיצ'ר מרכזי באפליקציה מאפשר למשתמשים לבחור איזה שירים הם אוהבים ואיזה לא מבלי לדעת מאילו מדינות הם מגיעים (מעין "טינדר" של שירי האירוויזיון) - זאת כל עוד אין להם כמובן היכרות מוקדמת עם השירים.

בחינה של הנתונים בצורה עיוורת מעלים שהשיר האהוב ביותר הוא דווקא לא השיר ההולנדי, אלא השיר שייצג את איטליה - "Soldi", שכבר הפך ללהיט לא קטן באירופה ואף נוגן בתחנות רדיו שונות בישראל. האם זה מרמז על כך שזהו השיר שהולך לנצח השנה בתל אביב?

מחמוד מאיטליה. השיר הכי אהוב (צילום: מתוך יוטיוב, חדשות)
מחמוד מאיטליה. השיר הכי אהוב | צילום: מתוך יוטיוב, חדשותלמקום השני בשירים האהובים מבלי לדעת מהיכן הם מגיעים ממוקמת נורווגיה, אחריה שוויץ - ואחריהן הולנד וקפריסין. בחלק התחתון של העשירייה הראשונה: השירים של אזרבייג'אן, אסטוניה, בלגיה ובריטניה. בדירוג העיוור, ישראל ממוקמת במקום ה-25 בלבד.

"לפי הבחירות שחובבי האירוויזיון מבצעים באפליקציה, אנחנו יכולים ללמוד על הלך הרוחות לקראת האירוע", אומר גיל רבי, מנכ"ל רבי אינטראקטיב. "עד כה היה נהוג להסתמך על הבחירות שביצעו מהמרים דרך סוכנויות הימורים באירופה, אך שם נמצא קהל מסוג אחד. הניסיון לחזות את התוצאות דרך האפליקציה מאפשר לכלל חובבי הארוע להביע את קולם. אנחנו רואים גם שרוב הגולשים לא נוטים בהכרח לפרגן לשיר של המדינה שלהם - אלא פשוט בוחרים בשיר שהם הכי אוהבים".