בעוד שישה ימים ייערך גמר האירוויזיון בתל אביב - ועשרות העיתונאים שהגיעו מרחבי העולם לצפות בחזרות כבר מתחילים לסמן מתמודדים אהובים ופייבוריטים לניצחון. לאחר שצפו בחזרות, הכתבים שוחחו היום (ראשון) עם החדשות Online וציינו לטובה כמה מדינות שהתבלטו בימים האחרונים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי טבלאות ההימורים וגם התחושות לאחר סבבי החזרות - נראה שעל הניצחון יתחרו הולנד, הפייבוריטית בהימורים לאורך כל הדרך - ושוודיה - מדינה שדורגה אף היא גבוה בהימורים ושהתחזקה לאחר החזרות שערכה, עד כדי צמצום הפער באופן משמעותי מההולנדי בתמונת סיכויי הזכייה.

מדינות נוספות שהרשימו את העיתונאים הן אוסטרליה וצרפת. הכתבים אמנם לא חושבים שהן ינצחו, אבל לטענתם הבימוי של שני השירים הללו הפתיע אותם ולטענתם הם יכולים לסיים במקום גבוה.

"צרפת ואוסטרליה הן המובילות לדעתי", אמרה סוזן שהגיעה לסקר את התחרות מארה"ב, למרות שאינה משתתפת בתחרות. "השיר הצרפתי הוא דינמי ומלהיב", סוזן הוסיפה.

העיתונאים אוהבים גם את השיר הישראלי וחושבים שהוא יוכל להגיע למקום מכובד. מוניקה הדמן, עיתונאית מהולנד, אף הודתה שהשיר הוא ה"גילטי פלז'ר" (תענוג אסור) שלה ושהיא שומעת את השיר של קובי מרימי באופן תדיר. "למרות שהרבה דברים לא מסתדרים בשיר אני אוהבת את הדרמטיות שבו", אמרה הדמן והעניקה טעימה מהשיר בקולה.

קובי מרימי בחזרות (צילום: החדשות)
קובי מרימי בחזרות | צילום: החדשות

הדמן אמנם נשארה נאמנה למדינתה והצהירה שהשיר ההולנדי הוא המועדף עליה, אך הודתה: "שוודיה קרובה יותר לניצחון. אני מאוד אוהבת את השיר השוודי, ובעיקר את התצוגה שלו על הבמה".

העיתונאי הבלגי סטפן בוסיור העניק להולנד את 12 הנקודות שלו בתחרות. "השיר מאוד אמוציונלי - הוא יוכל לנצח", אמר בוסיור בשיחה עם החדשות Online.

אם הולנד מנצחת - זו תהיה הזכייה החמישית שלה ובכך היא תעקוף את ישראל במספר הזכיות שעומד על ארבע אחרי הזכייה של נטע ברזילי בדיוק היום לפני שנה.

אם שוודיה מנצחת - יהיו לה שבע זכיות והיא תטפס למקום הראשון של אלופי האירוויזיון בכל הזמנים יחד עם אירלנד - שגם לה יש שבע זכיות. זכייה שוודית גם למעשה תהיה שחזור של מה שקרה באירוויזיון האחרון שנערך בישראל ב-1999: אז הזוכה הייתה שוודיה.