תם המשבר בין האירוויזיון למדונה: לאחר עימות מתוקשר שהוביל למניעת כניסתה של מדונה למתחם החזרות לאירוויזיון באקספו תל אביב, הושגו הבוקר (חמישי) הבנות שיאפשרו את הופעתה בגמר התחרות. מלכת הפופ צפויה להגיע לחזרה בעוד כשעה: הבוקר, כאשר באיגוד השידור האירופי איימו לבטל את הופעתה מכיוון שהחוזה לא נחתם, מדונה בכלל הייתה בשיעור יוגה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

דני בנעים, מפיק הגעת מדונה לישראל, בישר הבוקר כי ההסכם נחתם. בריאיון לקרן מרציאנו ואודי סגל אמר המפיק: "אני חושב שעלות ההופעה שלה, בגלל שהיא כל כך מורכבת, תגיע ל-1.5 או 1.8 מיליון דולר. יש הרבה לוגיסטיקה מסביב ויותר מ-130 אנשי צוות".  בנעים הוסיף כי חלק גדול מהחסות היא על ידי סילבן אדמס והצדיק את עלות המופע: "גם שתי דקות זה מאה מיליון צופים, שייראו את ישראל הנורמלית".

הבוקר, בפעם השנייה תוך יממה, נאסרה כניסתה של מלכת הפופ מדונה למתחם. המשבר נבע מכך שמדונה עוד לא חתמה על החוזה: המחלוקת נראתה פתירה - אך המפקח על האירוויזיון הודיע הבוקר כי אם לא יסוכם היום החוזה, מדונה לא תופיע בגמר שייערך במוצאי שבת.

למרות רגעי הדרמה, ההכנות להופעתה של מדונה נמשכות והקרדיטים לסוף המשדר בשבת כבר עודכנו עם פרטיה של הזמרת. הפיצוץ הגדול והמתמשך הציב בסכנה לזמן מה את הופעתה של הזמרת. המפקח על התחרות, יאן אולה סנד, מנע זמנית ממדונה לקיים חזרה ובהפקת האירוויזיון הודיעו למדונה ולרקדנים שלה לא להגיע למתחם גני התערוכה עד שהחוזה לא נחתם. לאחר מכן, כאמור, הושגו הבנות שיאפשרו את המשך ההכנות.

נחיתת מדונה בארץ, השבוע
נחיתת מדונה בארץ, השבוע | צילום: חדשות

הסיבה המרכזית לבעיית החוזה היא השיר "כמו תפילה", שמדונה אמורה לבצע בגמר. היא תשיר את השיר הזה אם תופיע בגמר. לשיר יש מספר רב של יוצרים, ועוד לא הושג האישור מכולם. גם אתמול נאסרה זמנית כניסתה של מדונה והזמרת כמעט וביטלה את ההופעה: החוזה הרשמי היה אמור להיחתם היום. מדונה כבר נמצאת בישראל ועושה חזרות לקראת הגמר, אך אמש הזמרת כמעט ביטלה את ההופעה שלה בשיא התחרות בשל ויכוח על השירים שהיא צפויה לבצע.

דרמת הענק מבית היוצר של מדונה, שכמעט גרמה לה לבטל את הכול, החלה אתמול בבוקר מחוץ לביתן 2 ב-EXPO תל אביב. הזמרת כבר הייתה ברכב בדרכה מהמלון לגני התערוכה והרקדנים היו בעיצומן של החזרות. גם הצוות שלה היה בפנים כשאנשי איגוד השידור האירופי החליטו למנוע ממדונה להיכנס למתחם ולקיים את החזרה עד שתחתום על החוזה.

אתמול בבוקר, אחרי שאנשיה של מדונה הבהירו למפקח על התחרות שאם הוא מונע מהכוכבת להיכנס היא תבצע סיבוב פרסה, תבטל הכול ותגרום לתקרית בינלאומית, רק אז הוא התרצה. לבסוף מדונה עלתה על הבמה ועשתה חזרות במשך שעתיים. בגמר היא צפויה לבצע שלושה שירים.

ההופעה תבוטל? מדונה
ההופעה תבוטל? מדונה | צילום: AP, חדשות

אתמול רמזה באינסטגרם שלה שההופעה תהיה קשורה לאלבום שלה "מאדאם X" - שיופץ רק בחודש הבא. לצד הסרטון הקצר שפרסמה, כתבה: "אני מכינה משהו מיוחד למעריצים". שעות קודם לכן, כוכבת הפופ הסבירה את החלטתה להופיע על הבמה בתל אביב - למרות פניות שקיבלה מצד פעילי תנועת החרם נגד ישראל. "אני לא איכנע לסדר יום פוליטי של מישהו", טענה הזמרת.

"אני לעולם לא אפסיק להשמיע מוסיקה בשביל להתאים לסדר יום פוליטי של מישהו", הסבירה מדונה בהודעה שמסרה לסוכנות הידיעות רויטרס."אני גם לעולם לא אפסיק לדבר נגד הפרות של זכויות אדם בכל מקום שהן מתרחשות בעולם". לדבריה, "הלב שלי נשבר בכל פעם שאני שומעת על אובדן חיים של חפים מפשע באזור, ועל האלימות שלעתים קרובות מופעלת על מנת להתאים למטרות פוליטיות של אנשים שמרוויחים מהסכסוך העתיק הזה. אני מקווה ומתפללת שאנחנו נצליח בקרוב לפרוץ את מעגל ההרס האיום הזה וליצור נתיב חדש לעבר השלום".