"יש לנו מטרה אחת - שכולנו נחווה את האירוויזיון הטוב בכל הזמנים" - כחודש לפני שהאירוויזיון מגיע לישראל, ואתו עשרות אלפי תיירים, ערכו נציגי תאגיד השידור כאן, תאגיד השידור האירופי ועיריית תל אביב מסיבת עיתונאים שבה חשפו פרטים חדשים על אירוע התרבות הגדול של השנה. בין ההפתעות שהכינו: גל גדות תתארח בגמר ותופיע בקטע מיוחד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במסיבת העיתונאים הודיעה היום הפקת האירוע כי הגל השני של מכירת הכרטיסים יחל מחר (שלישי) בשעה 18:00 באתר של משרד הכרטיסים "לאן". מחירי הכרטיסים ינועו בין 200 שקלים למופעי החזרות ועד 2,000 שקלים למתחם הגרין רום בערב הגמר.

כמה יעלו הכרטיסים? (צילום: Eurovision.tv, חדשות)
כך נראים הכרטיסים המקוריים לאירוויזיון | צילום: Eurovision.tv, חדשות

איגוד השידור האירופי משתף פעולה עם הפדרציה הצרכנית Ticket Check כך שלוגו הפדרציה באתר הוא הסימן לכך שמדובר באתר הרשמי לקניית הכרטיסים. באיגוד השידור האירופי ובכאן ממליצים לרכוש כרטיסים רק מהאתר הרשמי. מידע נוסף ועדכונים ניתן לראות באתר לאן, באתר כאן ובאתר רשמי של האירוויזיון Eurovision.tv.

בנוסף, הוצגה חלק מהתוכנית האומנותית שתעמוד במרכז שלושת המופעים באירוויזיון - שני חצאי הגמר והגמר. גל גדות, תתארח בערב הגמר ותופיע בקטע מיוחד שלא נחשף. גם המנצחות הקודמות של ישראל, דנה אינטרנשיונל ונטע ברזילי יחזרו לבמה הגדולה ויופיעו בחצאי הגמר והגמר. להקת שלווה שפרשה מהתחרות "הכוכב הבא" מטעמי שמירת השבת יופיעו עם מנצחת אירוויזיון 1979, גלי עטרי עם השיר "הללויה".

את אירועי חצאי הגמר והגמר ינחו ארז טל, בר רפאלי, אסי עזר ולוסי איוב. את המשדר תפתח ירדה ארזי שלפני 40 שנה הנחתה את האירוויזיון שהתקיים בירושלים ב-1979. צמד הבדרנים שרון טייכר וערן זרחוביץ' יפרשנו את שלושת המשדרים. הישראלי הראשון שהביא את האירוויזיון לישראל, יזהר כהן ייתן את ניקוד צוות השיפוט הישראלי, שיסגור את הצבעות השופטים.

להקת שלווה, הכוכב הבא לאירוויזיון (צילום: רונן אקרמן, חדשות)
להקת שלווה, יזכו להופיע באירוויזיון | צילום: רונן אקרמן, חדשות

במסיבת העיתונאים ניתן רקע על הליך הקמת מתחם מופעי האירוויזיון. על פי מארגני האירוע, לוקח 54 יום ונדרשים 450 קונטיינרים ומשאיות המנוהלים ומתופעלים על ידי כ-300 טכנאים מחו"ל, מכלל הספקים אשר עובדים על פני 3,000 משמרות של עובדי במה. בנוסף, כדי לפרוק את 220 ק"מ הכבלים והסיבים המשמשים את ההפקה- נדרשים 96 שעות - הליך הפירוק. בהפקת האירוויזיון יעבוד צוות של כ-1,600 איש, מתוכם כ- 500 מתנדבים.

המופעים החיים ייצאו לדרך ב-14 במאי (צילום: כאן‎, חדשות)
לוגו אירוויזיון 2019 בתל אביב | צילום: כאן‎, חדשות

חולדאי: "רוצים להציג את ישראל הפלורליסטית"

"מהרגע שזכינו באירוח התחרות היו גורמים שונים באירופה שניסו לחבל באירוח ולא הצליחו", אמר ראש עיריית תל אביב רון חולדאי שהדגיש כי אחת המטרות הן להציג את ישראל היפה: "אנחנו רוצים להציג את ישראל הפלורליסטית והחופשית ונספק תחבורה ציבורית בשבת".

בשבוע שבו יתקיים האירוויזיון יציין תאגיד השידור שנתיים להקמתו. המנכ"ל אלדד קובלנץ התייחס לכך ואמר: "אף אחד לא האמין שנקום ולא ראו את הרלוונטיות ואת המשמעות שלנו". קובלנץ התגאה במערכת החדשות של התאגיד: "חטיבת החדשות שלנו לא כפופה לאף אחד - מסחרי או פוליטי".