שוב מעניקה גביע - והפעם בלי ליפול: לפני 20 שנה בדיוק נערך אירוויזיון 1999 בירושלים. באותה התחרות זכתה שרלוט נילסן משוודיה, שעלתה לבמה נרגשת לאחר שלב הניקוד - וציפתה לקבל את גביע הניצחון מידיה של הזוכה בשנה שעברה, דנה אינטרנשיונל מישראל. אלא שאז, תשומת הלב של מיליוני הצופים באירופה הופנתה דווקא לדנה ולא לזוכה הטרייה משוודיה: פשוט כי דנה מעדה כשהתכוונה להושיט לשרלוט את הגביע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

התקרית ההיא גרמה לאי נעימות גדולה בין שרלוט לדנה, ועם השנים אף נפוצו שמועות על מתיחות ביניהן - ועל כך שדנה "תכננה" ליפול כדי לגנוב את תשומת הלב התקשורתית. אלא שאתמול, ה"יריבות" לכאורה בין שתי הדיוות הסתיימה בסגירת מעגל משעשעת: דנה ושרלוט הגיעו להופיע בפני מעריצי אירוויזיון בליין ה"יורוקפה" בתל אביב במסגרת שבוע האירוויזיון - ובחרו לשחזר על הבמה את מעמד הענקת הגביע - הפעם ללא נפילה.

על הבמה עם דנה עמד גם האמן יעקב אגם שחגג השבוע יום הולדת 91 - והיה זה שעיצב את גביע הניצחון הכבד, שגרם לדנה למעוד בשידור ישיר. דנה הנרגשת התכוונה להושיט לשרלוט את הגביע מחדש - אלא שאז עלה על הבמה אחד המנחים של תחרות האירוויזיון ההיא, יגאל רביד, שהיה זה שסייע אז לדנה לקום מהרצפה - ולהמשיך במעמד הענקת הגביע לזוכה השוודית.

"תנסי להחזיק את זה", אמרה דנה לשרלוט, "תנסי". שרלוט, מצדה, השיבה: "אולי הפעם אני אפיל את הגביע". ודנה השיבה: "תנסי, תראי שזה באמת כבד, נכון?" ושרלוט מצדה הנהנה בהסכמה. "שרלוט, אני מושיטה לך יד לשלום. אני חייבת להגיד לך שניצחת עם שיר מופלא".

בסיום ה"שחזור" לחצו השתיים ידיים והתחבקו - וגם ביצעו דואט שנכתב במיוחד עבור שתיהן, "Diva To Diva", שהן ביצעו כבר לפני כחודשיים בגמר תחרות הקדם השוודית.

לבסוף, היצירה יקרת הערך הועברה באישון לילה ובליווי שני מאבטחים למוזיאון אגם שאותו הקדישה העירייה עבור אוסף עבודותיו של האמן האיקוני כחלק מתצוגת הקבע "בתנועה מתמדת", כשהמבקרים מוזמנים להגיע כדי לחזות בה מקרוב ולהצטלם עמה, ורצוי מבלי למעוד.