מעולם לא עשינו את המוות ככה לנציג ישראל לאירוויזיון, גם לא חצי מזה. נדמה שאין "מם" ודחקה שלא הומצאו על השיר "Home" ועל מבצעו - ועם זה קובי מרימי צריך לעלות הערב (שבת) לבמה מול 190 מיליון צופים ולשיר. שלחנו אותו להילחם בשמנו ואנחנו עומדים ביציע וזורקים עגבניות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"השיר הוא שלי, אני שר אותו, אני אוהב אותו", סיפר מרימי. "נטע אמרה פעם שזה משהו שאתה גדל לתוכו, שאתה צריך להצמיח עור של פיל וזה משהו שפשוט קרה. אני מתעסק בחיובי. בגלל זה אני כל כך אוהב את הבחירה של הוועדה. הם ממש ידעו להתאים את השיר אליי, אל הסיפור והמידות שלי".

רגע הזכייה ב"כוכב הבא" (צילום: רונן אקרמן, חדשות)
רגע הזכייה ב"כוכב הבא" | צילום: רונן אקרמן, חדשות

עוד אמר מרימי: "אני כל כך מתרגש לבצע את השיר הזה על הבמה הזאת. אני חושב שהגעתי לנקודה שבגיל 27 אני יודע מי אני כבן אדם, כאמן, כזמר אולי". גם כשזכה ב"כוכב הבא", מרימי עדיין נבוך מלהגדיר את עצמו כזמר ומוסיף "אולי".

כל חייו הוא מתקרב אל המילה הזאת ונרתע. מתקרב ונרתע שוב. כבר כילד קטן מאוד אהב לשיר וחשש מהאהבה הזאת. "התביישתי בזה, לא חשבתי שזה רציני או שייקחו אותי ברצינות", הוא תיאר. "כל הצלילים שאני עושה היום עם הקול שלי שנתנו להן כל מיני שמות - אלה דברים שמאוד אהבתי לעשות ולא ידעתי איך להגדיר אותם. אם יקבלו את זה, אז שמרתי את זה לעצמי".

"כיף שניתנה לי ההזדמנות לייצא את המדינה"
 
מגיל 20 הוא היה הולך לאודישנים ובורח אחרי השלב הראשון. נמלט מ"דה ווייס", נס מ"אקס פקטור". החזרנו אותו לסטודיו למשחק "ניסן נתיב" עם חברים ממחזור נ"ב לסיבוב ניצחון משולב ב"חברים מספרים על קובי".

קובי מרימי בגמר האירוויזיון, בשבוע שעבר (צילום: הדס פארוש, פלאש 90, חדשות)
מרימי בחזרה בשבוע הגמר | צילום: הדס פארוש, פלאש 90, חדשות

"ממש בשבוע הראשון של שנה א' אני זוכרת שהוא אמר לי שהוא כל הזמן מדמיין את עצמו שר, הוא הגיע לסטודיו כדי להתגבר על הפחד מלשיר לא רק בדמיון - ואמר לי אני מדמיין על במה גדולה כמו אירוויזיון אבל אני לא מעז להגיד את זה בקול", סיפרה יעל צדוק, בת מחזור של מרימי בניסן נתיב.

אחרי "ניסן נתיב" הוא התחיל לבנות קריירה כשחקן. בגיל 27 הרגיש סוף סוף שהוא מוכן לצאת והלך להיבחן ל"כוכב הבא". בבר הקוקטיילים "סוראמארה", שבו עבד אז כמארח עד שהתפטר מתוקף הנסיבות פחות או יותר בשידור חי, הקרינו את התכנית על מסכים ובכו כשהודח.

"נטע אמרה שצריך לגדל עור של פיל" (צילום: AP, חדשות)
"נטע אמרה שצריך לגדל עור של פיל" | צילום: AP, חדשות

כבר כמה שנים שהשירים באירוויזיון הם כמו המנות ב"מאסטר שף". הצופה אמנם לא טועם אותן ומבחינתו זה בסופו של דבר "פסטיבל מספרי סיפורים". השנה יש כמה סיפורים יותר חזקים, בעיקר זה של נציג צרפת בילאל חסאני.

קובי מרימי במקום אחר. הערב הוא יעלה לבמה וישיר את השיר שלו, ובדיוק כמו נטע ברזילי, זה הוא, והוא ממש לא הולך להשתנות בשבילכם. "כמו שזה היה פעם ועד היום - אתה עולה לבמה ושר", אמר מרימי. "זה כיף שניתנה לי ההזדמנות לייצא את המדינה, פה בארץ, השנה, אני מתעסק רק בזה ועולה ושר ומה שיהיה יהיה".