שאקירה דוחה את הופעתה בישראל (צילום: רויטרס)
שאקירה דוחה את הופעתה בישראל | צילום: רויטרס

כוכבת הפופ הבינלאומית שאקירה דוחה את הופעתה בישראל בעקבות האירועים האלימים על גבול עזה. לאחר שפורסם לראשונה ב"החדשות" כי מועד ההופעה סוכם על ה-9 ביולי בפארק הירקון, האירועים ברצועת עזה גרמו לכוכבת הקולומביאנית לדחות את הופעתה הראשונה בארץ.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפי חברת ההפקה, המפיקים מקיימים מגעים לקיים את ההופעה בחודש אוקטובר, אך הדברים תלויים באירועים הביטחוניים בישראל. ברשתות החברתיות ניכרו החגיגות של פלסטינים ואחרים, תומכי BDS, ששמחו על ההודעה ומה שהוגדר לטענתם "ביטול ההופעה והתנגדות לאפרטהייד בישראל".

"התקשורת דיווחה באופן שגוי על כך ששאקירה תופיע בתל אביב במהלך הקיץ הקרוב. בעוד לא קיימת אפשרות לקיים את ההופעה בקיץ הקרוב, שאקירה וחברת ההפקות מקווים להביא את ההופעה למעריצים בישראל בעתיד הקרוב", פרסמו חברת ההפקות "Live Nation".

"מקווים להביא את ההופעה לישראל בקרוב" (צילום: רויטרס)
"מקווים להביא את ההופעה לישראל בקרוב" | צילום: רויטרס

הזמרת, ממוצא לבנוני, ביקרה בישראל ב-2011 וסיירה בבית הספר היהודי-ערבי הדו לשוני בירושלים. למרות ההתקפות מצד ארגון ה-BDS, הזמרת הכריזה בעבר כי זה לא יעצור אותה מלהגיע לישראל.

כוכבת הפופ הקולומביאנית בת ה-41 מכרה כבר 170 מיליון עותקים וזכתה בשלושה פרסי גראמי. ב-2010 היא שרה את שיר המונדיאל בדרום אפריקה "וואקה וואקה", שהפך להיט ענק בכל העולם. הופעתה צפויה הייתה להיערך יום לפני משחק חצי הגמר של המונדיאל ברוסיה.