האם האירוויזיון יועבר מירושלים למדינה אחרת? בריאיון שנערך היום (ראשון) עם אהרל'ה גולדפינגר שעמד בראש צוות הפקת המשדר בירושלים בשנת 1999, בתכנית "שש עם עודד בן עמי" פורסם כי איגוד השידור האירופי EBU שמארגן את האירוויזיון, מזהיר מפני התערבות פוליטיקאים בסוגיית התחרות הפופולרית שאמורה להתקיים בשנה הבאה בירושלים. כמו כן, נשקלת האפשרות לקיימו במדינה אחרת. אתמול דווח כי השרה רגב דורשת שתאגיד השידור יתאם עם משרדה את תכני השידור הצפויים בתחרות, מאחר שהממשלה משתתפת הן במימון התחרות והן במימון תאגיד השידור הציבורי, האמון על הפקת השידור.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

גולדפינגר, שימש ששנים רבות כאחד מבכירי העורכים של ערוץ 1 ברשות השידור, נשאל אם הוא זוכר התערבות כלשהי בתחרות מצד גורמי ממשלה.

"בקושי מבכירי רשות השידור היתה התערבות. היה צוות מצומצם שאיתו עבדתי על התכנית, ולא היתה שום התערבות", ציין. "הכל היה ביד הצוות שהתמנה לערוך את התכנית הזאת. ברגע שהחלטנו שנעשה אות פתיחה שייצג את העולם - זו היתה החלטה פנימית שלנו. אין הרבה מרחב להחלטות שכעורך אתה יכול לקבל באירוויזיון".

גולדפינגר הוסיף כי הגיעו לאוזניו שמועות על כך שב-EBU שוקלים להעביר את האירוויזיון בשנה הבאה לאוסטריה, שהפיקה משדר מעולה לפני כמה שנים. גולדפינגר סייג את הדברים ואמר כי "זה נדיר וזה כמעט לא יכול לקרות אבל אני יודע היום שיש דיבורים בהפקה".

השרה מירי רגב (צילום: החדשות‎)
רוצה תיאום עם הממשלה, רגב | צילום: החדשות‎

עוד הוסיף כי גורם בכיר ב-EBU שהגיע לארץ כחלק ממפגשי ההכנה לקראת האירוע פגש אנשים הקשורים להפקה הישראלית וציין בפניהם כי הפקת התחרות חוששת בין השאר גם לבחירות שייערכו בירושלים בחודש נובמבר. לדבריו, החשש העיקרי הוא כי תהיה בעירייה קואליציה שלא תאפשר את קיום האירוויזיון באופן תקין וראוי.

בהתייחס לסוגיית חילול השבת שבו כרוך ארגון המשדר הוסיף גולדפינגר: "אנחנו המשכנו לעבוד גם בשבת מאחורי הקלעים כי אחרת אי אפשר לקיים את השידור הזה. אינני יודע מה יהיה פה בשנה הבאה כי מדובר בשלושה משדרים ולא באחד ואין ספק שזה הרבה יותר מורכב ושאי אפשר לקיים את זה בלי לחלל שבת. ההחלטה היכן לקיים את האירוע היא דרמטית ויש לקבלה מייד, מבלי לפגוע באיכותו".

גולדפינגר חזר והדגיש כי כרגע לא ידוע לו על החלטה שכבר התקבלה, אך הבהיר כי ב-EBU לא רוצים להיות מופתעים ממה שעשוי להתחולל בישראל. "אין ספק שכל ההתבטאויות של גורמים פוליטיים לא עוזרות אלא מקדמות עוד אנשים בארגון לקבל החלטות ולעורר מחשבות שאנחנו לא היינו רוצים שיתעוררו", אמר.

מלשכת רגב נמסר בתגובה: "לשרת התרבות רגב אין שום כוונה להתערב בתכנים. יחד עם זאת האירוויזיון הוא הזדמנות להביא לידי ביטוי את פניה היפות והמגוונות של החברה הישראלית. כמו כן נדרש תיאום בין התאגיד לבין הממשלה שמשקיעה כסף ציבורי בתחרות וגם בתאגיד".