הריאיון ששודר בחדשות סוף השבוע עם דורון מדלי, יוצר TOY - השיר הזוכה באירוויזיון - עורר סערה כאשר מדלי אמר בין היתר כי הניצחון הוא יותר שלו מאשר של הזמרת נטע ברזילי: "ההישג הוא שלי, נטע נקלעה לסיטואציה". הערב (רביעי) בטקס פרסי אקו"ם התנצל מדלי על דבריו - כשנטע ברזילי לידו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"טוי הוא לא שיר אלא אירוע גבוה של שינוי תודעה", אמר. "הניצחון שלנו הוא החלטה לספר סיפור אחר, סיפור של ניצחון. זה ניצחון לא רק שלנו אלא של המוזיקה הישראלית, של ישראל היפה". על כתיבת השיר יחד עם סתיו בגר ונטע ברזילי אמר: "שמנו את האגו בצד וזה השיעור, כל זה לא היה קורה אם לא היה עומד לצידנו צוות מוכשר".

לאחר מכן פנה לזוכת האירווזיון ואמר: "כמה שאני אוהב אותך נטע ברזילי, את תופעת טבע, את באמת הרי געש באוקיינוסים של השראה. כשראיתי אותך על המסך בפעם הראשונה צעקתי: 'ככה זוכים באירוויזיון!' ראיתי מולי ביורק ים תיכונית. בחיים יש סימנים והכל מדויק, ובעיקר - אף אחד לא נקלע לסיטואציה. בטח שלא את נטע. את לא נקלעת לסיטואציה".

נטע ברזילי, ארכיון
נטע ברזילי, ארכיון | צילום:

"מהיום והלאה את הסיטואציה בעצמך", הוסיף. "הכישרון והאישיות הפנומנליים שלך הם ההשראה האדירה שהביאה אותי ואת סתיו לכתוב את השיר הזה. נטע ברזילי היא השראה של פעם בחיים לכל ילדי ישראל של מה זו תעוזה ומה זו אמונה בעצמך ומה ערכו של כישרון ובעיקר כמה זה בסדר לא להיות כמו כולם".

לאחר מכן אמר בהתייחסות לריאיון: "בזכותך נטע הגשמתי את החלום הכי גדול שלי. באתי בכוונות טהורות לכתבה בחדשות מוצ"ש לספר סיפור על ילד שגדל על אירוויזיון והגשים את החלום. הסיפור התקלקל, נפלתי בלשוני, הוציאו אותי מהקשרי והפכתי טרף קל לשונאים. אני אשם בכל, אני יודע שאת לא רוצה שאני אבקש ממך סליחה - אבל אני מבקש ממך סליחה".