תם המשבר (צילום: רויטרס, חדשות)
ייערך בירושלים? האירוויזיון | צילום: רויטרס, חדשות

פרסום ראשון: בכירי איגוד השידור האירופי מבהירים כי הם אינם מעוניינים בהפיכת האירוויזיון לאירוע פוליטי. בשיחה שקיימו בשבוע שעבר בכירי ה- EBU עם אלדד קובלנץ, מנכ"ל תאגיד השידור הישראלי "כאן", הם העבירו את המסר הזה באופן נחרץ וחד משמעי. במהלך השיחה הובהר שמבחינתם אין כול בעיה לערוך את התחרות בירושלים, אולם הם אינם מעוניינים להבליט את העניין ולהפוך אותו לסוגיה פוליטית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"עליכם להציג לנו מספר אלטרנטיבות על פי התקנון, אבל מבחינתנו אין שום בעיה עם ירושלים, במידה והיא תעמוד בדרישות המקצועיות. שידרנו ממנה בעבר ומבחינתנו לעשות זאת שוב", הבהירו הבכירים. "אבל הפוליטיקאים שלכם יוצרים לנו בעיה כי הם מבליטים את העניין והופכים אותו לסוגיה פוליטית, שולחים לנו מכתבים עם דרישות, וכך מזמינים עלינו לחצים מכל מיני גופים וארגונים שלא רוצים שנשדר מירושלים. על השרים הישראלים להדיר את רגליהם מהאירוע".

אלדד קובלנץ, ארכיון (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות)
מנכ"ל התאגיד, קובלנץ | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

המסר שהועבר על ידי הפקת התחרות מכוון ככל הנראה לשרת התרבות מירי רגב. בכירי האיגוד נתנו בשיחה עם קובלנץ דוגמאות מאוקראינה, משוויץ, מקרואטיה וממדינות נוספות שבהן פוליטיקאים הזיקו לתהליך ההפקה. בשורה התחתונה המסר היה ברור וחד משמעי ולפיו כל פוליטיקאי או פוליטיקאית החושבים שהאירוויזיון יכול להוות עבורם כלי ניגוח פוליטי רק מזמנים לחצים מיותרים מגורמים שונים.

המסר ככל הנראה היה מכוון לרגב (צילום: אלי סבתי, חדשות)
המסר ככל הנראה היה מכוון לרגב | צילום: אלי סבתי, חדשות

מנכ"ל תאגיד השידור קובלנץ אישר את קיומה של השיחה אך הבהיר כי לא הוזכר בה שמו של אף פוליטיקאי ישראלי ספציפי.