את ההודעה על היבחרותו להשיא משואה בטקס יום עצמאות שמע אבשלום קור מהתקשורת. השרה רגב בישרה לו על כך רק אחרי שחבריו טלפנו לברך אותו. עם זאת, קור בוחר שלא לומר דברים שליליים על השרה: "למה בכל פעם שמדברים על מירי רגב מחפשים דבר שלילי", הוא אומר בריאיון מיוחד רגע לפני שהוא זוכה לכבוד בטקס.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לדבריו, ההסכמה פה אחד של חברי הוועדה עליו כאדם המתאים להדליק משואה ריגשה אותו במיוחד. באשר לביקורת על מדליקים אחרים, בהם נשיא הונדורס (שהודיע על ביטול הגעתו), אומר קור: "מי שחושב שאבו מאזן, מנהיג של רוצחים, הוא בסדר מה הבעיה שלו עם נשיא הונדורס"?

קור אף מתח ביקורת על מערכת החינוך בישראל שלדבריו לא מלמדת תנ"ך באופן מספק ואמר כי בשל כך העביר את ילדיו למערכת חינוך אחרת. "האנשים שמדברים על הדתה פוגעים בהנחלת מורשת ישראל", אמר בתקיפות.

פועלו המפורסם ביותר של קור מתמקד בעיקר בהנחלת העברית. הוא האחראי בגלי צה"ל לוודא שהשדרנים ידברו נכון, ומאחוריו שנים של שידורי תכניות בטלוויזיה וברדיו בנושא.

לאחרונה הציבור הישראלי הופתע לראות אותו מככב בפרסומת לענקית הריהוט "איקאה". כעת הוא מספר מה גרם לו להסכים לעשות זאת: " אמרתי בהתחלה שאני לא אפרסם דבר שהוא לא עברית, והשוודים הפתיעו שהם הסכימו. כל הרעיון היה לתת שמות עבריים למוצרים וזה הגדיל מאוד את מכירותיהם".