שרים ומקרקרים: פחות מחודש נותר עד לרגע בו נציגת ישראל נטע ברזילי תעמוד על בימת האירוויזיון בליסבון ותבצע את השיר שלה, "Toy", שהפך ללהיט היסטרי וממוקם במקום הראשון בהימורים לזכייה בתחרות - ובינתיים, המתחרים שלה הועמדו במבחן מלחיץ לא פחות מלשיר לפני 200 מיליון איש - "מבחן התרנגולת הגדול" לקראת אירוויזיון 2018 בליסבון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

25 אמנים מ-25 מדינות הגיעו לאירועי "Israel Calling" - אירוע ענק שהפך למסורת, בו מגיעים משתתפי האירוויזיון לישראל לקדם את השירים שלהם לקראת התחרות. באירוע קבלת הפנים שנערך עבורם שלשום במרינה בהרצליה, הם נתקלו במצלמה ובמיקרופון שלנו - ובשאלה מאתגרת במיוחד שהופנתה אליהם: האם יצליחו לבצע את קרקורי התרנגולת שבשיר של נטע וישראל לאירוויזיון? התוצאה הייתה בעיקר משעשעת - וחשפה גם מה חושבים האמנים מהמדינות השונות על השיר הישראלי ועל סיכויי הניצחון של השיר.

לכל האמנים שהועמדו במבחן היה מכנה משותף אחד: כולם או אוהבים מאוד את השיר הישראלי השנה או שאם קצת פחות התחברו (ונדיר היה למצוא כאלה), הם התרשמו מנטע האמנית והיוצרת, מהאופי המיוחד שלה, מהיכולות הקוליות שהיא מפגינה ואלה שהיא ממקססת במכשיר הלופר הייחודי -  וגם מהצליל העדכני של "Toy" - השיר שלנו לתחרות. "נטע משוגעת, היא בולטת וייחודית כל כך, זה משהו שונה ומעניין", אומרת בהתלהבות נציגת בריטניה, סורי. "זה בדיוק מה שצריך להביא לאירוויזיון", מסכים נציג אוסטריה, סזאר סמפסון.

אמני אירוויזיון 2018 בישראל (צילום: רפי דלויה)
אמני אירוויזיון 2018 בישראל | צילום: רפי דלויה

נציגי מקדוניה, שני חברי ההרכב 'איי.קיו', אוהבים מאוד את השיר של נטע, אבל כששמעו אותו לראשונה - נעשו בעיקר רעבים: "זה מיד עשה לנו חשק לרצות לאכול עוף". נציג איסלנד, ארי אולפסון, התאהב בשיר כבר משמיעה ראשונה ולא רצה לאכול אחרי ששמע אותו, אלא פשוט לשיר אותו: "נדלקתי על הפתיחה הייחודית של השיר, הקטע של הקולות האלה שהיא עושה - רי, אאוץ', אה, לה. צילמתי את עצמי שר את זה והעליתי לרשת מיד. זה יפהפה".

הקשר בין תרנגול לזכייה באירוויזיון

בפינת החלל בו נערך אירוע קבלת הפנים המתינו בשקט חברי ההרכב הצרפתי 'מאדאם מסייה', לוגמים יין ומאזינים לשירי ישראל באירוויזיון לדורותיהם שהתנגנו בקולי קולות ברקע. "אנחנו יודעים שנטע הפייבוריטית לזכייה, אנחנו נורא נהנים להיות כאן בישראל ויש סיכוי גבוה שנגיע שוב - הפעם לתחרות במדינה שלכם".

כשביקשנו מהם להשתתף במבחן קרקורי התרנגולת, החברה הנשית של הצמד נענתה מיד ועשתה קולות של "תרנגול צרפתי". לחלק הגברי של הצמד הזכרנו שהסמל של נבחרת צרפת בכדורגל הוא תרנגול - ואיחלנו הצלחה במונדיאל הקרוב. הפעם האחרונה, אגב, שצרפת זכתה במונדיאל הייתה גם הפעם האחרונה בה ישראל זכתה באירוויזיון - 1998.

קרקורי התרנגולת המנצחים? נטע ברזילי (צילום: רפי דלויה)
קרקורי התרנגולת המנצחים? נטע ברזילי | צילום: רפי דלויה

נציגי רומניה ושוויץ רק חיכו שניגש אליהם ונבקש מהם לעשות קצת קולות תרנגולת המזוהים כל כך עם ישראל השנה. "אנחנו מטורפים על השיר שלכם, אני לא הצעצוע שלך!", זימרו חברי ההרכב הרומני 'דה יומנס',  תוך שהם רוקדים במרץ ועושים תנועות של תרנגולת כמו בקליפ של נטע, שהגיע ל-12 מיליון צפיות בחודש אחד רק בעמוד הרשמי של האירוויזיון ביוטיוב. חברי ההרכב 'זיבז' משוויץ ממש נכנסו לזה - ונציגי ספרד, אלפרד ואמאיה, שם השיר הישראלי הפך לפופולרי למדי - ניסו כמיטב יכולתם לחקות את קרקורי התרנגולת.

את 25 האמנים שהגיעו לאירועי "Israel Calling" בישראל תוכלו לפגוש הערב בכיכר רבין בתל אביב, שם כל אמן צפוי לבצע את השיר שלו לתחרות בפני הקהל הרחב. ביניהם תהיה גם נטע שלנו שתבצע בפעם הראשונה בהופעה חיה את השיר שייצג את ישראל, "Toy". הפעם - הכיכר כולה תצטרף למבחן התרנגולת הגדול, בתקווה להתכנס שוב באותו המקום אחרי ניצחון מיוחל נוסף של ישראל בתחרות בחודש הבא. ונקרקר אמן.