רגע המבחן כבר כאן: חצי הגמר הראשון של האירוויזיון ייערך הערב (שלישי) בליסבון הפורטוגלית, ובמהלכה תנסה נטע ברזילי להיות בין עשרת המתמודדים שעולים לגמר שייערך במוצאי השבת הקרובה. לחצי הגמר מגיעה ברזילי כמתמודדת מובילה, אולם לראשונה מאז חשיפת השיר היא לא בראש: היום הדיחה קפריסין את ישראל מראש רשימת ההימורים. אתמול השתתפה ברזילי יחד עם הצוות הישראלי בחזרה הגנרלית השנייה והמכריעה, מול צוות שופטים מהמדינות המשתתפות - ביצוע שיקבע כ-50% מהנקודות לקראת חצי הגמר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

חרף ההדחה מהמקום הראשון - לפחות לעת עתה - ברזילי עדיין מובילה בלבבות המעריצים: ברחובות ליסבון מסתובבים חובבי אירוויזיון מכל רחבי העולם. "אני מת על נטע ואני מת על השיר הזה", מבהיר תייר אמריקני המתגורר בצרפת, והגיע לפורטוגל במיוחד עבור האירוויזיון.

גם התיירים הספרדים מחזיקים אצבעות לנטע: "זה אחד השירים האהובים עלינו, הוא מאוד שמח ומצחיק". לדבריהם, השיר זכה להצלחה כללית במדינתם, ואף שמעו אותו מתנגן ברדיו המקומי. חבורת סבתות פינלנדיות שהגיעו גם הן לאירוע מוסיפות: "זה שיר מאוד טוב, אני אוהבת את הזמרת". חבורת תיירים שהגיעה מבריטניה מאמינה גם היא שהשיר הישראלי הוא הטוב ביותר. "הוא קצבי וכיפי", הם מסבירים.

בטקס השטיח האדום שנערך לפני יומיים בליסבון, לקראת חגיגות חצי הגמר, התראיינה נטע ברזילי ואמרה: "תשומת הלב מביכה, אני מנסה להישאר ממש מרוכזת". ברזילי הוסיפה כי "מעולם לא הרגשתי פייבוריטית בחיי, אבל זה ממש נחמד להיות כזאת במיוחד עבור משהו כל כך מיוחד במינו. זה כבוד גדול".