נטלי פורטמן, ארכיון (צילום: רויטרס)
"לא מחרימה את ישראל", פורטמן | צילום: רויטרס

השחקנית הישראלית לשעבר, נטלי פורטמן שהודיעה שביטלה את הגעתה לישראל על מנת לקבל את פרס "בראשית" כתבה היום (שבת) תגובה לביקורת החריפה שהופנתה כלפיה מצד תומכי ישראל. "לא רציתי להיראות כמי שתומכת בבנימין נתניהו", כתבה פורטמן בעמוד האינסטרגם שלה. "אתרום למספר עמותות בישראל".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

השחקנית, זוכת פרס האוסקר הסבירה כי "ההחלטה שלי שלא להגיע לטקס פרסי בראשית פורשה לא נכון על ידי אחרים", פתחה פורטמן את הפנייה. "בחרתי שלא להגיע בגלל שלא רציתי להיראות כמי שתומכת בבנימין נתניהו, שהיה אמור לנאום בטקס".

פורטמן טענה כי היא אינה מחרימה את ישראל אלא מתנגדת למדיניות הממשלה. "אני לא חלק מתנועת ה-BDS ולא תומכת בה. כמו ישראלים רבים ויהודים ברחבי העולם, אני יכולה להיות ביקורתית כלפי ההנהגה בישראל מבלי לרצות להחרים את האומה כולה".

"אני אוהבת את חבריי הישראלים, בני המשפחה, האוכל הישראלי, הספרים, האמנות, קולנוע והריקוד", המשיכה פורטמן. "ישראל נוצרה בדיוק לפני 70 שנה כמקום מפלט עבור פליטי השואה. אבל הדרך הלא נכונה בה נוהגים באלו הסובלים היום פשוט לא מתכנסת עם הערכים היהודיים שלי. מכיוון שאכפת לי מישראל, אני חייבת לעמוד נגד האלימות, השחיתות, חוסר השוויון והשימוש לרעה בכוח".

"הניסיון הזה נתן לי השראה לתרום למספר עמותות בישראל", סיימה השחקנית המפורסמת. אכריז עליהן בקרוב, ואני מקווה שאחרים יצטרפו אליי בתמיכה בעבודה המצוינת שהם עושים".

אתמול הודיעה השחקנית נטלי פורטמן כי היא ביטלה את הגעתה לישראל כדי לקבל את פרס "בראשית" בשל "חוסר נוחות מהאירועים האחרונים בישראל". בשל כך הודיעה הקרן המעניקה את הפרס כי הטקס יבוטל.