תנחה את הטקס המכובד. רהב-מאיר
תנחה את הטקס המכובד. רהב-מאיר | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

העיתונאית סיון רהב-מאיר תנחה את טקס הדלק המשואות השנתי באירועי יום העצמאות בהר הרצל, זאת לאחר שהתפקיד הוצע לה על ידי ועדת הסמלים והטקסים באגף ההסברה של משרד התרבות. ההודעה על כך שרהב-מאיר תנחה את הטקס המכובד לצד השחקן עמוס תמם, הגיעה שבועיים בלבד לאחר שסירבה אשת התקשורת להנחות את חידון התנ"ך העולמי במקומו של אבשלום קור.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"פנו אליי וזו בהחלט הצעה מחמיאה", אמרה רהב-מאיר בתגובה. "מקווה שאכן נסגור בקרוב, לתפארת מדינת ישראל". שרת התרבות מירי רגב שאישרה את שמותיהם של המנחים, אמרה כי כל אחד מהם מבטא את המסר של ישראל היפה. "סיון מייצגת רבדים מרתקים בחברה הישראלית, שילוב של נשיות חזקה ועצמאית וגם אשת תקשורת מקצועית ורהוטה, הפועלת למען קירוב לבבות וגשר בין דתיים, חרדים וחילוני", אמרה רגב. "השניים מאוד שמחו על ההצעה וראו בהנחיית הטקס אות לכבוד והערכה וזה מעיד יותר מהכל שהבחירה נכונה".

לפני כשבועיים הודיעה רהב-מאיר להנהלת חידון התנ"ך העולמי לנוער כי היא מוותרת על הנחייתו ביום העצמאות, בשל הסערה שהתחוללה סביב האופן בו נודע למנחה הקודם אבשלום קור על פיטוריו. "גם הדרך וגם המסר מטרידים אותי כבר כמה ימים", הסבירה רהב מאיר.

"לפעמים חלומות מתגשמים, אבל לא ככה. כמובן שאפשר וצריך לרענן ולבצע חילופים ושינויים, וזהות המנחה - בניגוד לתורה - אינה תורה מסיני. ובכל זאת, נראה לי שחבל לוותר על מגיש כל כך מוצלח, ותיק ומזוהה, שהפך כאמור לסמל, כנראה בגלל איזה רצון 'להצעיר'. הרי לא מדובר כאן בתכנית ריאליטי, זה אירוע חינוכי סביב התנ"ך", הוסיפה.

פוטר מתפקידו אחרי 28 שנה. אבשלום קור
פוטר מתפקידו אחרי 28 שנה. אבשלום קור | צילום: יונתו סינדל / פלאש 90

דבריה של רהב מאיר באו לאחר הדייוחים כי הד"ר אבשלום קור קיבל הודעה על הפסקת עבודתו באמצעות הודעת סמס, לאחר שב-28 השנים האחרונות הנחה את החידון הנערך מדי יום העצמאות. הבלשן המוכר הפך למעשה למנחה המיתולוגי של החידון, המבקש לבחון את בקיאותם של בני נוער מרחבי העולם כולו ברזי התנ"ך. בשנה האחרונה החליט משרד החינוך לקיים מכרז באשר למנחי החידון, בו זכתה רהב-מאיר שכאמור, ויתרה על התפקיד.