הסערה הבאה? רגב נגד
תיאטרון הבימה, ארכיון | צילום: מרים אלסטר / פלאש 90

סערה תרבותית נוספת מבית היוצר של מירי רגב: שרת התרבות והספורט הקימה היום (שני) ועדה מיוחדת שתבדוק אם לבטל את מעמדו של תיאטרון הבימה כתיאטרון הלאומי של ישראל - כך נודע לחדשות 2.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההחלטה של השרה רגב להקים את הוועדה המיוחדת שתבדוק את התיאטרון הגיעה בעקבות דוח חמור של מבקר המדינה נגד התיאטרון הלאומי שעתיד להתפרסם בחודש מאי. ייתכן שהוועדה תמליץ לקחת מהבימה את המעמד הזה.

הצגה נוספת על הכוונת? מירי רגב
מירי רגב, ארכיון | צילום: ערוץ הכנסת

לראשונה אי פעם מעמדו של הבימה כתיאטרון הלאומי של מדינת ישראל מוטל בספק. על פי מי שנחשף לדוח מבקר המדינה, מופיעה בו גם ביקורת על התנהלותו הכלכלית של התיאטרון - כפי שנחשף לפני מספר חודשים בתחקיר של כתבינו יונתן ריגר ואדווה דדון, ולכן הוועדה צפויה לבחון גם את הסוגייה הזו.

החברים בוועדה יהיו אנשי ציבור ממדור תיאטרון, אנשי אקדמיה, גורמים משפטיים וגורמים מקצועיים בתוך משרד התרבות מתחום התיאטרון והתקציבים. בראש הוועדה יעמוד יגאל עמדי, יו"ר המועצה לתרבות ואמנות.

"השאלה מהו תיאטרון לאומי היא חלק מהשאלה מהי התרבות בכלל ובאילו מרכיבים עליה לעסוק", אמרה רגב. "יש חשיבות לקיומו של תיאטרון לאומי, ואחרי שנים ארוכות הגיע הזמן לבחון מחדש את ההגדרה ולגזור ממנה את תכנית העבודה והתכנים שיש לעסוק בהם. אני מודה למבקר המדינה שהציף את הנושא ומרגישה מחויבת להביא את השינוי המיוחל בהבימה".

מהתיאטרון הלאומי הבימה נמסר: "התיאטרון הלאומי הבימה יציין בעוד שנתיים 100 שנים להקמתו. את תוארו קיבל בזכות הצלחותיו ורמתו הגבוהה לאורך השנים, בארץ ובמדינות רבות מעבר לים.
אנחנו מברכים את משרד התרבות על הקמת הוועדה, ושמחים על הודעת שרת התרבות לפיה הכוונה העומדת מאחורי הקמת הוועדה הינה לחזק ולהעצים את התיאטרון הלאומי. הבימה היה, הינו ויהיה התיאטרון הלאומי של מדינת ישראל מאז ולתמיד".