חובי סטאר
הושפל בנמל. חובי סטאר | צילום: רונן אקרמן

נציג ישראל לאירוויזיון, חובי סטאר, עבר תקרית הומופובית ומשפילה בנמל התעופה ברוסיה. לפני כשבועיים הגיע למוסקבה יחד עם נציגים נוספים שמתחרים באירוויזיון השנה למופע מיוחד שנועד לקדם את השיר לתחרות ברוסיה, אלא שלטענתו, הוא נתקל ביחס מזלזל ומשפיל רק בשל מראהו החיצוני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון לטלוויזיה במלטה, שם הוא מתארח בימים אלה, סיפר חובי שבזמן שהגיע לביקורת הדרכונים, שוטרי הבידוק לעגו לו וצחקו עליו בגלל מראהו. "נתקלתי שם ביחס לא פשוט, הם עיכבו אותי ולא נתנו לי להיכנס", ציין חובי סטאר. "הם צחקו וקרעו לי את הדרכון".

"אולי הם עשו את זה בגלל שאני הומו, בגלל איך שאני נוהג להתלבש או בגלל שאני מתאפר, אני לא בדיוק יודע. זו הייתה חוויה לא נעימה בכלל", סיפר במהלך תכנית אירוח אליה הוזמן במלטה.

לדבריו, הוא כלל לא התכוון לחשוף את התקרית החריגה, אבל כיוון שנציגת ספרד לתחרות, באריי, הייתה עדה לתקרית וכבר חשפה את הסיפור, הוא נאלץ לחשוף אותו.

"זה מדהים שתקרית כזו מתרחשת במרחב הזה של האירוויזיון שהוא פתוח ומקבל. גם השיר שלי מדבר על שוויון ושכולנו נולדנו שווים וזה מצער שדבר כזה קורה", אמר חובי.

הסיפור נחשף כשבועיים לפני שתחרות האירוויזיון בשטוקהולם, שבדיה, תצא לדרכה. למרבה האירוניה, דווקא רוסיה מוזכרת כאחת המועמדות המובילות לזכות וכתוצאה מכך, קיים סיכוי שגם תארח בשטחה את התחרות בשנה הבאה - מה שמעלה תהיות אודות יחס הרשויות במדינה לאמנים ולמעריצים שיגיעו לרוסיה.