בגלל הלחץ הציבורי, לורן היל ביטלה את ההופעה: החשש של מפיקי המופע בישראל התברר כנכון, לאחר שהזמרת האמריקנית החליטה שלא לקיים את ההופעה שתוכננה להיערך מחרתיים (חמישי) בראשון לציון. היל פרסמה אמש הודעה רשמית בנושא, בו הסבירה כי הרקע לביטול הוא רצונה להופיע גם ברמאללה וגם בתל אביב - מהלך שלא צלח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לחבריי ומעריציי בישראל, כשהחלטתי להופיע באזור כוונתי הייתה להופיע גם בתל אביב וגם ברמאללה", כתבה היל. "ארגון ההופעה ברשות הפלסטינית התברר כאתגר קשה. רציתי להביא את ההופעה שלנו לחלק הזה של העולם, וגם לקדם את הצדק והשלום".

הזמרת הדגישה כי אין לפרש את ביטול ההופעה כמסר של ניכור או ריחוק מהמעריצים - "אלו שבישראל ואלו שברשות הפלסטינית. לכן החלטנו לבטל את ההופעה הקרובה ולחפש דרך אחרת להביא את המוזיקה שלי לכל המעריצים באזור".

ארגון פלסטיני הקורא לאמנים שונים להחרים את ישראל שיגר בימים האחרונים מכתב לזמרת בו נכתב: "אנו מודאגים לשמוע כי את מתוכננת להופיע בראשון לציון, זאת למרות מדיניות האפרטהייד של ישראל ודיכוי העם הפלסטיני". עוד נכתב כי להופיע בישראל היום, שקול להופעה בדרום אפריקה בזמן שלטון האפרטהייד במדינה.

ב-1998 הוציאה היל את האלבום "The Miseducation of Lauryn Hill" וקטפה חמישה פרסי גראמי, ביניהם את פרס אלבום השנה, פריצת השנה, ואלבום האר'נ'בי של השנה. לפני שמונה שנים הופיעה הזמרת בישראל, אך הפעם כאמור ההופעה נמנעה.