אם בעבר הלא רחוק היה עולם החתונות נחלתם הכמעט בלעדית של הזמרים הים תיכוניים, היום אין כמעט אמן שלא מופיע בחתונות. בדיקת חדשות 2 מעלה את הנתון המפתיע כי שני הזמרים המובילים את מדרג האמנים המבוקשים ביותר בחופות דווקא אינם נמנים על הז'אנר הים תיכוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כיום חתונה לאמן היא כמו הופעה לכל עניין ודבר", אומרת רונית ארבל, מנהלת יחסי ציבור בתחום המוזיקה. "הוא מגיע עם הסט המלא שלו, הגברה, תאורה. החתן והכלה כבר לא עולים על הבמה, יש איזשהו כבוד, מבחינתו זאת הופעה לכל דבר".

במקום השני ברשימת האמנים המרוויחים ביותר בתעשיית החתונות מחזיקה להקת אתניקס, שגובה כמאה אלף שקלים תמורת הופעה של 45 דקות. לעומתם, מי שעד לא מזמן היה המלך הבלתי מעורער במצעד החופות ותמיד התברג בראש הרשימה, מוצא את עצמו רק במקום השלישי - אבל עדיין מדובר בפרנסה יפה מאוד. תמורת פחות משעת הופעה אחת של גולן ייפרדו החתן והכלה מסכום של כ-75 אלף שקלים.

מי שעוד מתברג גבוה ברשימת המרוויחים במצעד החופות הוא צביקה פיק. הזמר הוותיק לוקח בכל הרצינות הופעה בחתונה, עד כדי כך שביקש לפגוש את הכלה המיועדת - התחקירנית שלנו. בפגישה התעניין פיק במיקום החתונה ובמספר האורחים וסיפר על ההופעה הצפויה באירוע.

מחירון הזמרים בחתונות (צילום: פלאש 90 - לירון אלמוג)
צילום: פלאש 90 - לירון אלמוג

"אמן לא בא לקשט"

מי שעוד הצליחו להתברג פנימה לרשימת חמשת האמנים היקרים ביותר לחתונה הם הצמד שירי מימון ושמעון בוסקילה, הגובים 83 אלף שקלים עבור הופעתם המשותפת. גם השמות הקבועים שנמצאים מדי שנה ברשימה מעטרים אותה גם הפעם - שרית חדד, שלומי שבת ומשה פרץ מתברגים להם גבוה מאוד במצעד החופות.

ועדיין, ההפתעה הגדולה ביותר נמצאת בראש הרשימה. מתברר שהזמר היקר ביותר בעולם החתונות הישראלי הוא לא אחר מעברי לידר, שדורש לא פחות ממאה אלף שקלים ממי שמבקשים שישיר להם ביום המאושר בחייהם.

אם התופעה כל כך רווחת ורווחית, מדוע בכל זאת מעדיפים אמנים רבים שלא לדבר על הנושא? "הם לא מתראיינים על זה, אמנים לא ידברו על חתונות", אומרת מנהלת יחסי הציבור רונית ארבל". "הם גם לא ידברו על הבחירות, יש דברים שהם לא צריכים לדבר עליהם. הם מדברים על אלבום חדש או סיבוב הופעות, כל השאר זה קישוטים ואמן לא בא לקשט".